• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Formálisan is a kormány partnere a Teva

Gyógyszerpiac Forrás: Weborvos Szerző:

A magyar gazdaság és a magyar betegek mellett a magyar kormány stratégiai partnere is lett a Teva.

Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a kormány az izraeli Teva gyógyszeripari cégcsoporttal csütörtökön Budapesten. A megállapodást Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Szabó László, a Teva Magyarország Zrt. vezérigazgatója írta alá.

A Teva Pharma Kft. 1993-ban kezdte meg működését egy debreceni, később egy budapesti lakásban, mindössze három orvoslátogató mutatta meg a hazai doktoroknak, milyen készítményeket gyárt az izraeli gyógyszeripari óriás. A cég 3 év múlva felvásárolta a debreceni Biogalt, majd a hajdúsági városba telepítette át angliai gyártóegységeit. Az eltelt 20 esztendőben régiós és az Európán kívüli gyártás központja lett Magyarország.

Miként Varga Mihály miniszter és Szabó László is elmondta, a vállalat Debrecenben, Gödöllőn és Sajóbábonyban világszínvonalon gyártja a készítményeit.

Hazai jelenléte óta 300 milliárd forintot fordított beruházásra és kutatás-fejlesztésre.

A vállalat egyetlen forint profitot sem vitt ki az országból, mindent visszaforgatott a hazai gyártásba és kutatás-fejlesztésbe.

A cég mintegy 3500 embernek ad közvetlenül munkát, hazai beszállítóin keresztül pedig 10.000 ember megélhetését biztosítja. Tavaly 172 milliárd forint értékben exportált. Egy évvel korábban 7.5 milliárd forintot fizetett be a költségvetésbe adók és járulékok formájában.

A vállalat hosszú távon elkötelezett magyarországi jelenlétének folyamatos fejlesztése mellett, a tavalyi évben a világ egyik legmodernebb steril készítményeket gyártó üzemét adta át Gödöllőn és az idei évben is új beruházásokon dolgozik.

A vállalat 2012-ben 32.5 milliárd forintot fordított beruházásra és kutatás-fejlesztésre, 2013-ban pedig további 15 milliárd forintot tervez beruházásra és 13.5 milliárdot kutatás-fejlesztésre fordítani.

Minden 7. magyar beteg Teva készítménnyel gyógyul. A magyar kórházakban minden 3., a betegek gyógyulását segítő készítmény a TEVA-hoz kötődik – tudtuk meg Szabó Lászlótól..

A vállalat szinte minden terápiás területen a magyar betegeket világszínvonalú, Magyarországon gyártott készítménnyel képes ellátni. A cég világszínvonalú betegellátás iránti elkötelezettségét bizonyítja, hogy például a 2012-ben Teva termékkel kapcsolatban egyetlen minőségi kifogás sem érkezett – mondta büszkén a vezérigazgató.

A vállalat nagykereskedelmi tevékenységén keresztül jelentős részt vállal a magyar kórházak működésének finanszírozásában. Számos felvilágosító, prevenciós programot támogat, valamint segíti a magyar orvosok szakmai képzését. A Teva a magyar sport, kultúra, oktatás elkötelezett támogatója.

Varga Mihály a gyógyszeripar fontosságát elemezve kijelentette, hogy ez az ország egyik leginnovatívabb és leginkább exportképes iparága. A GDP 5%-át adja, valamint ez az iparág nyújtja az összes magyarországi ipari K+F közel felét. Az iparág több mint 13 000 embernek ad közvetlenül munkát, valamint a vállalatok foglalkoztatásra gyakorolt hatása igen jelentős, a cégeknél létesülő 10 új munkahely további 23 állás létrejöttéhez/megtartásához járul hozzá a magyar gazdaságban.

A hazai gyártó készítményének nemzetgazdasági hozzáadott értéke több mint négyszerese az import készítményekének. Amennyiben a társadalombiztosítás 1000 forint támogatást ad egy hazai gyártó készítményéhez, akkor az államkassza 1430 forintot kap vissza adók és járulékok formájában, ez az érték importőr készítménye esetén mindössze 350 forint.

A hazai gyártók a magyar betegek több mint kétharmadát folyamatosan kiváló minőségű készítményekkel lennének képesek ellátni.

Varga Mihály miniszter (j) és Szabó László vezérigazgató (b) aláírja a megállapodást a Nemzetgazdasági Minisztériumban. Fotók: MTI -Bruzák Noémi.

Az aláírási ceremóniáról videó a kormány honlapján