• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Hamis rákgyógyszer sóval, keményítővel

Gyógyszerpiac Forrás: HENT Hírlevél

Sót és keményítőt igen, hatóanyagot nem tartalmaz a hamis rákgyógyszer.

Az eredeti gyártó laborvizsgálata szerint sót, keményítőt és különböző vegyi anyagokat igen, az eredetivel egyező aktív hatóanyagot azonban nem tartalmaznak azok a hamis Avastin készítmények, amelyek a közelmúltban kerültek elő az Egyesült Államokban.

Elkészültek a laborvizsgálat eredményei az Egyesült Államokban előkerült, hamisított Avastin injekcióknak. Az elemzés szerint a rákos megbetegedések kezelésére használt készítmények hamis verzióiban nem mutatható ki az eredeti készítmények aktív hatóanyaga, sem bármely biológiai alapú gyógyszerösszetevő. Ezzel szemben a laborműszerek só, keményítő és különböző vegyianyagok, köztük citrát, izopropanol, aceton és ftalát jelenlétét mutatták ki – írja a Yahoo News.

Az eredeti Avastint gyártó Genentech anyavállalata, a Roche által elvégzett laborvizsgálat szerint a bevizsgált hamisítványokban fiolánként eltért az összetevők típusa és annak aránya. Ennek okán, pusztán a laborban ellenőrzött készítmények alapján nem állapítható meg, a forgalomba került hamis Avastin összetevői alapján milyen veszélyt jelent a betegekre nézve. A Roche képviselői hangsúlyozták, a hamisítványok alkalmazása mindenképpen veszélyes, hiszen aktív hatóanyag híján hátráltatja a betegek kezelését, így ha közvetlenül nem is, közvetetten mindenképpen okoz károkat.

A hamis rákgyógyszerek amerikai felbukkanása okán február közepén adott ki figyelmeztetést a Roche. Az Amerikai Gyógyszer- és Élelmiszerügyi Hatóság (FDA) vizsgálatot indított az ügyben, de az esetet a veszélyes készítmények helyi megjelenése okán a brit Gyógyszer- és Egészségügyi Termékeket Felügyelő Hatóság (MHRA) is nyomon követi.

A jelenlegi információk szerint a hamis Avastin legvalószínűbben Egyiptomból származik. A veszélyes készítmények svájci, dán és brit nagykereskedők készletein is áthaladtak, mielőtt az Egyesült Államokba kerültek volna, ahol viszont olyan kereskedők értékesítették, amelyek forgalomba hozatali engedéllyel nem rendelkező gyógyszerek terjesztése okán jelenleg is vizsgálat alatt állnak.