Az idei évben az alapítvány egy hétköznapi hős bemutatásával hívja fel a figyelmet, a mottójuk: Tanuld meg az újraélesztést! Merj cselekedni!
Az Országos Mentőszolgálat számára kiemelten fontos a lakosság életmentő ismereteinek, tettrekészségének fejlesztése, amiért az elmúlt időszakban számos kampányt valósítottunk meg. Életveszély esetén a túlélési esélyeket az elsősegélynyújtás gyorsasága és szakszerűsége határozza meg. Néhány egyszerű mozdulattal bárki lehet életmentő. A tudás könnyen megszerezhető, bátorság, hiszen a legrosszabb az, ha nem teszünk semmit.
A mentők a Hősképzéseken minden hónapban várják az érdeklődőket, október 16-án az Újraélesztés Nemzetközi Napján pedig minden eddiginél több, összesen 135 mentőállomás nyitja meg kapuit - tudatta az OMSZ a honlapján.
Az állomások listáját és további részleteket ide kattintva találhatnak.
Magyarországon a hirtelen szívhalál több mint 25 ezer áldozatot követel évente. Az esetek döntő részében meg lehetne menteni a sérültet, ha a laikusok tudnának és mernének cselekedni, és megkezdenék az újraélesztést. Az Európai Újraélesztési Társaság javaslatára létrejött világnap az újraélesztés módszereire, és az azonnali segítségnyújtás fontosságára hívja fel a figyelmet - hívta fel a figyelmet a nemzetközi nap kapcsán az Országos Mentőszolgálat Alapítvány.
A statisztikák szerint négyből három szívleállás otthon következik be. Tehát, ha valaha újra kell élesztenünk valakit, az nagy valószínűséggel a szeretteink közül kerül ki. Ha nem ismerjük az újraélesztés legegyszerűbb módját, akkor drasztikusan csökken a túlélés esélye. A mellkas másodpercenként körülbelül kétszeri, erős, 5-6 centiméter mélyre történő ütemes benyomásával – akár szájból szájba történő lélegeztetés nélkül is – életben lehet tartani a bajbajutottat addig, amíg megérkeznek a mentők - írták.
Az idei évben az alapítvány egy hétköznapi hős bemutatásával hívja fel a figyelmet, a mottójuk: Tanuld meg az újraélesztést! Merj cselekedni!