Közös gondolkodásra invitálják a konferencia és a gyógyítás aktív résztvevőit az interdiszciplináris ellátásról.
Orvosoknak és egészségügyi szakembereknek rendez online, ingyenes, OFTEX rendszerben akkreditált konferenciát a Doktor24 Egészségközpont 2020. november 21-én.
Online konferenciánkon előadások és kerekasztal beszélgetések formájában szeretnénk megosztani azt a tudást, amely a páciensek interdiszciplináris ellátásáról, a betegutak nehézségeiről, a közös munkában rejlő lehetőségekről és sikerekről szól. Esetpéldákon keresztül adunk betekintést szakmai műhelyeink kulisszái mögé, ezzel együtt beszélgetésre, közös gondolkodásra invitáljuk a konferencia és a gyógyítás aktív résztvevőit. A konferenciáért 6 kredit pont jár - írták a szervezők. A teljes program ITT elérhető.
Ízelítő a programból:
9:00-9:45 Pszichoterápiás munkacsoport
Hogyan dolgoznak közösen pszichiáterek, pszichoterapeuták, egészségpszichológusok? Szupervízió és esetmegbeszélők, mint minőségbiztosítás, szakmai fejlődési lehetőség, megtartó csoportélmény. Hogyan tud együtt dolgozni szakorvos és pszichológus az onkológiai betegellátás keretében?
9:45-10:00 Kérdések, nyitott beszélgetés a "Session" szobában.
Kovács Györgyi, Gődény Anna
10:00-10:45 Gyermek-gasztroenterológia munkacsoport
Komplex gyermek-gasztroenterológiai esetek interdiszciplináris ellátása. Hogyan segíthetünk, amikor egy gyerek nem tudja azt mondani, hogy nem jó neki, amikor kiabálnak a szülei, csak azt tudja mondani, hogy fáj a hasa? Miért nehéz elfogadni azt, ha az orvos nem talál szervi elváltozást és pszichológushoz küldi a gyereket/a családot? Megbélyegző-e pszichológushoz fordulni? Hogyan dolgozik egy egészségpszichológus? Mi az a pozitív pszichológia? Hogy történik egy betegátadás? Mi lehet a dietetikus szerepe a családok edukálásában?
10:45-11:00 Kérdések, nyitott beszélgetés a "Session" szobában.
Dr. Cseh Áron Phd, Gajdos Panna
11:00-12:30 Anyagcsere munkacsoport
Hogyan hat a hormonális működésünkre a stressz és lehetünk-e a hormonoktól stresszesek? Mi az a cirkuláris oksági viszony? A küldés nehézségei: nem vagyok én bolond! Hogyan lehet egy krónikus betegséggel vagy éppen a meddőséggel megbirkózni? Mit tud segíteni az endokrinológus? Hogyan támogatja a pozitív pszichológia a krónikus betegeket? Segíthet- e a meddőség kezelésében a pszichológia? Hogy alakul ki a terhességi diabétesz és mi a legkorszerűbb kezelési mód? Mit tud a pszichológia a terhességi diabéteszről?
12:30-12:45 Kérdések, nyitott beszélgetés a "Session" szobában.
Dr. Mikolás Esztella Phd, Dr. Kollár Zoltán, Fodor Alexandra
13:00-13:40 ADHD munkacsoport
Miért adnak pszichostimulánst a gyermekeknek, ha éppen a túlpörgés a probléma? Milyen idegtudományi és genetikai háttere van a betegségnek?
13:45-14:00 Kérdések, nyitott beszélgetés a "Session" szobában.
Dr. Mészáros Gergely
14:00-14:45 Fájdalomambulancia
Milyen eszközei vannak az idegsebésznek a fájdalom csillapítására? Milyen perspektíva van a fájdalomcsillapítás jövőjében, mik az újdonságok? Hogyan dolgozik össze a neurológus, az idegsebész, a gyógytornász és a pszichológus? Mi a fájdalom pszichológiája? Mit tud a pozitív pszichológia segíteni?
14:45-15:00 Kérdések, nyitott beszélgetés a "Session" szobában.
Dr. Nagy Máté, Dr. Magyari Ágota, Bertalan Eszter
15:00-15:30 Online Networking