Ausztriában szerdától karantén alá kerül két kelet-tiroli település. 80%-os védettséget akar Moszkva a felsőoktatásban...
Szerbiában szigorításokat terveznek
Mindenképpen szükség lesz a koronavírus-járvánnyal összefüggő, jelenleg érvényes intézkedések szigorítására, például a vendéglátóhelyek nyitvatartási idejének a rövidítésére - közölte Branislav Tiodorovic, a koronavírus járvány kezelésével megbízott szerbiai válságstáb tagja kedden.
A szerbiai közszolgálati televízió beszámolója szerint a válságstáb mindenképpen szigorítani akar, az erről szóló döntés pedig néhány napon belül megszülethet, egyelőre azonban nem lehet tudni, hogy a vendéglátóhelyek mellett mely területeket érinthetik az új intézkedések.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában keddre 752-vel 726 454-re, Koszovóban 263-mal 110 194-re, Észak-Macedóniában 143-mal 158 168-ra, Montenegróban 210-zel 103 932-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 45-tel 206 277-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában néggyel 7143-ra, Észak-Macedóniában kettővel 5508-ra, Montenegróban eggyel 1636-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig hárommal 9737-re növekedett. Koszovóban nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 2273 maradt.
Romániában több mint háromszázzal emelkedett a fertőzöttek száma
Romániában kedden, május vége után először ismét meghaladta a háromszázat az egy nap alatt diagnosztizált újabb koronavírus-fertőzöttek száma.
A stratégiai kommunikációs törzs keddi jelentésében szereplő 312 új fertőzött 67 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát. A járvány leginkább Bukarestben, a fővárost övező Ilfov megyében, illetve Kolozs, Iasi és Suceava megyében terjed.
Romániában másfél hónapos stagnálás után július közepén kezdett ismét gyorsulni a fertőzés üteme, azóta az esetszámok ötszörösükre emelkedtek. A járvány gyorsulása immár a kórházakban is megmutatkozik: egy hónap alatt megháromszorozódott - 664-re növekedett - a kórházi kezelésre szoruló fertőzöttek, illetve 30-ról 86-ra emelkedett az intenzív terápián ápolt súlyos betegek száma.
A keddi jelentésben négy újabb halálos áldozat szerepel. A járvány újabb hulláma múlt héten kezdete éreztetni hatását az elhalálozások terén, amikor az előző hetekhez képest háromszorosára ugrott az áldozatok száma.
A 19,3 milliós Romániában eddig 1 millió 85 ezer embernél mutatták ki a koronavírus-fertőzést, közülük 34 ezer meghalt. Az országban 5 millió 78 ezer ember olttatta be magát, ez a jogosult - 12 év feletti - lakosság mintegy 30 százalékát teszi ki.
Szentpétervár vette át a vezetést az új fertőzöttek számában az orosz régiók között
Február 3. óta először ismét Szentpétervár vette át a vezetést Moszkvától az egy nap alatt diagnosztizált új koronavírusos fertőzöttek számát tekintve Oroszországban - derült ki a kedden közölt hivatalos adatokból.
Az országban az igazolt új fertőzöttek száma az elmúlt egy napban 21 378-cal, 6 491 288-ra emelkedett. Új esetet Szentpéterváron 1811-et, Moszkvában pedig 1639-et mutattak ki. Mindemellett az "északi fővárosban" jegyzett napi növekmény július 4. óta most volt a legalacsonyabb.
Gyenyisz Procenko, az Új-Moszkva területén található kommunarkai járványkórház főorvosa a RIA Novosztyi hírügynökségnek nyilatkozva kijelentette, hogy Moszkvában az esetszám csökkenése annak köszönhető, hogy megnőtt a beoltottak száma.
A napi növekmény országos szinten kedden 0,33 százalék volt, az új esetek 7,2 százaléka volt tünetmentes. A halálos áldozatok száma 792-vel 166 442-re, a felépülteké pedig 18 729-cel 5 788 710-re nőtt.
Oroszországban a járvány kezdete óta több mint 169,7 millió, az elmúlt napon pedig 304 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával jelenleg 1 258 526 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
Keddre 11-re emelkedett a vlagyikavkazi kórházi baleset halálos áldozatainak száma. Az északoszét székváros egyik egészségügyi intézményében csőtörés miatt hétfőn leállt az oxigénellátó rendszer.
A kórház koronavírusos betegeket kezelő intenzív osztályán 71 páciens feküdt, de nem mindegyikük volt lélegeztetőgépen. Vlagyikavkazba a baleset nyomán a szomszédos régiókból sürgősséggel palackos oxigént szállítottak.
Megugrott a fertőzöttek és a betegek száma Izraelben
Ugrásszerűen megugrott a koronavírus-fertőzöttek és a Covid-19 betegek száma Izraelben az egészségügyi minisztérium honlapja szerint. Hétfőn 6275 új vírushordozót találtak, február közepe óta először haladta meg az új fertőzöttek száma az ötezret, és az elvégzett több mint százezer teszt közel öt százaléka bizonyult pozitívnak, ami szintén a legmagasabb arány hónapok óta.
Kórházba 648-an kerültek a 35 406 aktív fertőzött közül, 394-en súlyos esetnek számítanak, 64-en szorulnak gépi lélegeztetésre. Augusztusban eddig nyolcvanan, vasárnap 16-an haltak bele a Covid-19 szövődményeibe.
A minisztérium adatai szerint a 60 évnél idősebbek körében az oltatlanok legalább ötször akkora valószínűséggel lesznek súlyos betegek, mint azok, akiket beoltottak - közölte a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet kedden.
Izraelben gőzerővel oltják a sokkal fertőzőbb delta variáns megjelenése miatt a hatvanéves, vagy annál idősebb lakosságot a vakcina harmadik, megerősítő adagjával.
Az egészségügyi minisztérium jelentése szerint a harmadszor is beoltott idősebbek a második oltáshoz hasonlónak, illetve gyakran enyhébbnek nevezték a mellékhatásokat. Kevesebb mint 50 alkalommal számoltak be a vakcina okozta mellékhatásról. A tünetek enyhék voltak és hamar elmúltak, főként az injekció beadásának helyén jelentkező fájdalmat, lázat vagy hányingert jelentettek.
A kampány első tíz napján 577 899-en mentek el a 60 évnél idősebbek közül harmadszor is az oltópontokra. Ugyanakkor a még egyszer sem oltott mintegy egymillió 12 évesnél idősebb izraeli közül naponta csak kevesebb mint tízezren veszik fel az első, illetve a második dózis vakcinát.
A tervek szerint szeptemberben elvégzik az állami iskolákban is a szerológiai, vérvizsgálattal történő tömeges tesztelést a nem oltott gyerekeknél. Csak a 12 évnél idősebb oltottak, valamint a vértesztjük szerint már gyógyultak látogathatják majd zavartalanul az intézményeket. A többiekre továbbra is vonatkoznak majd a járványügyi előírások, a tesztelések, valamint a karantén és a távoktatás, ha fertőzött gyerekkel érintkeztek.
A december végén megkezdett oltási kampányban Izrael mintegy 9,3 millió lakosából 5 816 547-et (tizenkét évesnél idősebbeket) már legalább egyszer beoltottak a Pfizer vakcinájával. Ez az ország lakosságának 62,55 százaléka, azonban ez nem bizonyult elégnek a SARS-CoV-2 koronavírus erősen fertőző delta variánsa által okozott újabb járványhullám megfékezésére.
A pandémia megjelenése óta 908 322 koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, a betegségben tavaly február óta 6559-en haltak meg.
Moszkva 80 százalékos kollektív védettséget vár el az orosz felsőoktatás alkalmazottjai körében
A Covid-19-cel szembeni kollektív védettség legkevesebb 80 százalékos szintjének elérését várja el a felsőoktatási intézmények alkalmazottjainak körében az orosz közoktatási és tudományügyi minisztérium.
Ezt a tárca hétfőn megjelent ajánlásaiban tudatta. A 80 százalék a minisztérium szerint az új koronavírusos fertőzésen az elmúlt fél évben átesettek és a beoltottak számának figyelembe vételével érhető el.
A diákok esetében az oktatási tárca azt tanácsolta, hogy csakis azok nyerhessenek kollégiumi elhelyezést, akiknek igazolásuk van róla, hogy védőoltást kaptak vagy felépültek a betegségből. A nem oltott diákok számára a minisztérium a távoktatást és a többiekétől elkülönített vizsgáztatást tartja üdvösnek. Emellett úgy vélekedett, hogy a külföldi diákokat a tanintézmények költségére kell beoltani.
Ausztriában szerdától karantén alá kerül két kelet-tiroli település
Karantén alá kerül két kelet-tiroli település Ausztriában a koronavírusos megbetegedések növekvő száma miatt szerdától - jelentette be a tartományi vezetés hétfői közleményében.
Oberlienz és Innervillgraten települést csak az hagyhatja el szerdától, aki negatív koronavírusteszttel rendelkezik, illetve igazolni tudja a teljes immunitást, tehát vagy már beoltották, vagy átesett a betegségen. A rendelkezés augusztus 24-éig lesz érvényben.
A romló járványügyi adatok miatt Kelet-Tirol egészére biztonsági óvintézkedéseket jelentettek be: szerdától a száz fő feletti rendezvények nem tarthatók meg, a két említett gócponton pedig ez a szabályozás már 50 fő felett életbe lép, és szeptember elsejéig érvényben is marad.
A regionális rendelet értelmében újra kötelező lesz az FFP2-es maszkok viselése kültéri és beltéri rendezvényeken egyaránt, valamint a kereskedelmi egységekben.
Kelet-Tirolban a hét napra és százezer lakosra vetített megbetegedési átlag jelenleg 332. A tartomány azon szövetségi rendelethez igazodva hozta meg a szigorító lépéseket, amely kimondja, ha egy település eléri a 300-as megbetegedési átlagot, óvintézkedéseket köteles bevezetni a járvány megfékezésére.
Ausztriában az elmúlt 24 órában 450 embernél igazolták újonnan a vírusfertőzést, a járvány kezdete óta 663 532 pozitív esetet regisztráltak. A kórházban ápoltak száma 162, intenzív kezelésre 38-an szorulnak. A Covid-19 szövődményeibe az elmúlt napon senki nem halt bele, a járvány halálos áldozatainak száma így 10 750 maradt. A betegségből felgyógyultak száma 646 485.