• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

A közigazgatási dolgozók egészségéért szólaltak fel

Hírek 2020.12.02 Forrás: MTI
A közigazgatási dolgozók egészségéért szólaltak fel

5 szakszervezeti konföderáció a közigazgatásban dolgozó munkavállalókat védő sürgős intézkedések bevezetésére kérték a kormányt.

A közigazgatási dolgozók is fokozott fertőzésveszélynek vannak kitéve a koronavírus-járvány második hullámában - hívta fel a figyelmet közös nyilatkozatában öt magyarországi szakszervezeti konföderáció vezetője; egyúttal a közigazgatásban dolgozó munkavállalókat védő sürgős intézkedések bevezetésére kérték a kormányt.

A keddi dokumentumot Kuti László, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés (ÉSZT) elnöke; Mészáros Linda, a Liga elnöke; Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ) elnöke, Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének (MOSZ) elnöke és Csóti Csaba, a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) elnöke írta alá.

A nyilatkozatban kiemelték: a különböző állami intézmények - különösen a kormányhivatalok - dolgozói rendszeresen találkoznak fertőzött ügyfelekkel, személyesen kell megjelenniük a fertőzésveszélynek fokozottan kitett helyszíneken. Esetükben ezért a munkavédelmi szabályok szigorú betartására, betartatására és ellenőrzésére is fokozott figyelmet kell fordítani - írták. Megjegyezték: ha egy kormánytisztviselő megfertőződik, az nemcsak egy munkavállaló kiesését jelenti, "hanem az általa ellátott állami feladat, a minden állampolgár számára fontos közfeladat ellátása is veszélybe kerül".

Kitértek arra is, hogy egy november 19-i kormányrendelet alapján a fővárosi és megyei kormányhivatalok feladatává tették - az addigi alapfeladatok mellett - az egészségügyben, a nevelési és oktatási, valamint a szociális intézményekben dolgozók teszteltetésének megszervezését, az ehhez szükséges gépjárművek, gépjárművezetők és adminisztrátorok biztosítását is.

Azt írták: a közszolgálatban szerveződő szakszervezetekhez egyre több bejelentés érkezik a közigazgatás különbözőbb intézményeiben dolgozó munkavállalóktól, "segítséget kérve a kialakult veszélyhelyzet káros hatásainak mérsékléséhez". Ezek nyomán a szakszervezeti vezetők a kormánytól azt kérik, hogy a veszélyhelyzet alatt a közigazgatásban dolgozók rendszeres kormányzati teszteltetése történjen meg, továbbá a közigazgatás tipikus területeire készüljön egységes járványügyi szabályzat.

Az érdeképviseletek azt is kérik, hogy a közszolgálati feladatok ellátása során megfertőződött dolgozók részesüljenek 100 százalékos táppénzben. Felhívták a figyelmet arra is, hogy a veszélyhelyzetben is működtetni kell a közigazgatási intézményeket. Ennek érdekében az elavult informatikai rendszerek sürgős - a home office szélesebb körben történő alkalmazását segítő - fejlesztésére van szükség - írta közös nyilatkozatában az öt szakszervezeti vezető.

Legolvasottabb cikkeink