A Digital Health Summit-díjra nevezni október 18.-ig van lehetőség a rendezvény weboldalán.
Kis- és nagyvállalatok, állami és magánegészségügyi intézmények, de startupok is jelentkezhetnek az idén először meghirdetett Digital Health Summit-díjra. A több kategóriában kiosztott elismeréssel a legjobb hazai digitális egészségügyi megoldásokra szeretnék felhívni a figyelmet - írták közleményükben a szervezők.
Az, hogy az egészségügy jövője a digitális megoldásokon nyugszik, ma már nem kérdés. A fejlesztések folyamatosak, vannak sikeres és kevésbé sikeres ötletek, de a legfontosabb a folyamatos innovációs képesség ezen a területen is. Az új módszerek nem csak az egészségmegőrzésben és betegségmegelőzésben, ezen keresztül az egészségügyi kiadások csökkentésében játszhatnak ugyanis kulcsszerepet, hanem érdemben növelhetik a társadalmi jólétet, nem mellesleg pedig üzletileg is kiváló befektetések lehetnek - mondta Molnár Rita, a Digital Health Summit (DHS) alapítója. Éppen ezért a legjobb hazai példákat, a magyar egészségügyi szektor leginnovatívabb digitális megoldásait szeretnék bemutatni a nagyközönségnek az idén első alkalommal meghirdetett Digital Health Summit-díjjal.
Az öt kategóriában kiosztott elismerésre a magyarországi székhellyel rendelkező kis- és nagyvállalatok, állami és magánegészségügyi intézmények, illetve az eHealth-hez kapcsolódó tevékenységi körrel rendelkező vállalkozások és szervezetek, valamint startupok pályázhatnak. A Digital Health Summit-díjra nevezni október 18.-ig van lehetőség a rendezvény weboldalán.
Az egyes kategóriák:
• Legjobb digitális diagnosztikai megoldás
• Legjobb digitális terápiás megoldás
• Legjobb digitális startup megoldás eHealth területen
• Legjobb telemedicinális vagy távgyógyászati megoldás
• Az év legjobb eHealth-fejlesztése
A pályázaton való indulás feltétele - a Legjobb digitális startup megoldás kategória kivételével - egy már megvalósult digitális egészségügyi fejlesztés, amelynek dokumentálható eredményei vannak, és amelynek megvalósítói vagy ötletgazdái vállalják, hogy bemutatják az egyes projekteket a november végén megrendezésre kerülő Digital Health Summit konferencián, amely egyben a díjátadónak is helyszínt nyújt.
A pályázatokat előválogatás után rangos szakértőkből álló zsűri - ennek tagjai a Novartis, a BMS, a DELTA Systems Kft., a Neumann Technológiai Platform és a Cashline Investments képviselői - bírálja el, amely a pályázatok innovatív szemlélete mellett azok társadalmi hasznosságát és az elvárható „egészségnyereséget”, valamint a projekt/ötlet mérhető eredményeit és adaptálhatóságát is figyelembe veszi.
További részletek a pályázatról és a díjról itt találhatók