Még pár napig megtekinthető Budapesten a Magyar Reumatológusok Társaságának reumatológia-történeti vándorkiállítása.
2019. március 11-ig még megtekinthető a Magyar Reumatológusok Társaságának reumatológia-történeti vándorkiállítása.a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárban (II.emelet Szentágothai terem, VIII. kerület Mikszáth Kálmán tér 5.). A kiállítás munkanapokon 8 és 16 óra között látogatható.
A Magyar Reumatológusok Egyesületének (MRE) 90 éves fennállása alkalmából rendezett történeti vándorkiállításon kilenc grafikai állvány mutatja be a hazai reumatológia kialakulásának forrásait, a kivételes természeti feltételeket, a segítő európai hatásokat, melyek lehetővé tették a kiváló elődök számára, hogy a világon az elsők között Dánia, Belgium, Németországot követően, Franciaországgal egy évben megalapíthassák az Egyesületet 1928 február 26-án 11 órakor a Budapesti Királyi Orvos Egyesület Szentkirályi utca 21. szám alatti nagytermében - írták a kiállítás szervezői.
Az egyesület nemcsak alapító tagja a világ és az európai reumatológusok egyesületének, de a magyar orvostársaságok közös egyesületének is. Az évtizedek során nemegyszer emlékezetes kongresszusokat szervezve hazánkban, elnököt, főtitkárt is adva soraiból ezen egyesületeknek. Bemutatva az Egyesület kitüntetéseit, díjazottjait, lapját, kiadványait, fontosabb kongresszusait a kiállítás szól a társaság eredményeiről is, kiemelve, hogy olyan egyesület, melynek saját székháza van, mely telkén saját gyógyvize, a Mária gyógyforrás található.
A tíz tárlóban a nemes nyomtatott és más tárgyi emlékek mellett a két utolsó tárló a kilenc évtized alatt reumatológusok által a betegágy körül használt orvosi eszközeiből ad ízelítőt.
A kiállítást Dr. Bálint Péter Vince, Prof. Dr. Gömör Béla, Dr. Bálint Géza egyesületi tagok mellett Dr. Szabó Katalin a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum főmuzeológusa állította össze.