• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

A számvevők újabb kórházat ellenőriztek

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Tizenhét javaslatot kapott a Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház főigazgatója.

Az Állami Számvevőszék a visegrádi Szent Kozma és Damján Rehabilitációs Szakkórház 2012-2015 közötti időszakra vonatkozó ellenőrzésekor megállapította, hogy az irányító és középirányító szervek feladatellátása összességében megfelelt a jogszabályi előírásoknak. A szakkórház főigazgatója által kialakított belső kontrollrendszer biztosította a szabályszerű, átlátható és elszámoltatható közpénzfelhasználás feltételeit. A pénzügyi gazdálkodás szabályszerű volt. A vagyongazdálkodás azonban ‒ a vagyonkezelési szerződés és a vagyonhasznosítási szerződések hiányosságai miatt ‒ nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak.

A Visegrádon található szakkórház közfeladata az ellátási területén járó- és fekvőbetegek diagnosztikus és terápiás szakorvosi ellátása, rehabilitációja és követéses gondozása. A fekvőbeteg-ellátást az intézmény 230 rehabilitációs kórházi ágyon végezte. Az ellenőrzött időszakban végrehajtott beruházások következtében az intézmény vagyona 2015 végére 21,7%-kal, 986 millió forintra nőtt. A szakkórház befolyt költségvetési és finanszírozási bevétele 2015-re 4,9 %-kal, 1 milliárd 105 millió forintra, a kifizetett költségvetési és finanszírozási kiadása 5,5%-kal, 1 milliárd 9,6 millió forintra emelkedett. A maradvány igénybevételt is figyelembe véve, a szakkórháznak 2012-ben 96 millió forint, 2013-ban 51,5 millió forint, 2014-ben mintegy 80 millió forint, 2015-ben pedig több mint 95 millió forint többlete keletkezett.

Az ÁSZ az ÁEEK főigazgatójának egy, az Szakkórház főigazgatójának 17 javaslatot fogalmazott meg, amelyekre 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteniük.

További részletek az ÁSZ jelentésben olvashatóak.