• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Amputálta a saját lábát egy kínai férfi

Hírek Forrás: MTI

A betegnek és családjának nem volt pénze a kórházi műtétre.

Kórházba szállítottak egy középkorú kínai férfit, aki másfél éve saját kezűleg amputálta az egyik lábát. Cseng Jan-liangot megfigyelésre és további kezelésre vitték be az észak-kínai Hopej tartomány Paoting városának kórházába azt követően, hogy először a helyi újságban, majd a mikroblogok által még szélesebb körben elterjedt, mit tett magával, amikor fájdalmában és tehetetlenségében az öncsonkítás mellett döntött - jelentette a kínai média a hétvégén.

Az eset nemcsak megdöbbentette az online közösséget, de a kínai egészségügyi ellátás hiányosságaira is felhívta a figyelmet.

A 47 éves Cseng tavaly április közepén egy éles kés és egy vasfűrész segítségével szabadult meg addigi fájdalmaitól, amelyeket majdnem teljesen elhalt jobb lábának betegsége okozott a számára. Lábaiban az artériás trombózist 2012-ben állapították meg. Járni már akkor alig tudott.

Az orvosok körülbelül három hónapot adtak még neki; fájdalomcsillapító injekciózásra járt.

Mint mondta, egy napon végső elkeseredésében a szájába, a fogai közé egy átkötözött bambuszdarabot helyezett, és elvégezte önkezével az amputálást.

A felesége beszámolt róla, hogy az egyik kórházban 300 ezer jüan (4,8 millió forint) letétet kértek tőlük, s azt is közölték velük, hogy az azt követő költségek egymillióra is rúghatnak. Cseng földművesként dolgozott, és időnként a környékbeli téglaégetőben kapott munkát. Fizetése sosem volt több ezer jüannál (36 ezer forint).

Az eset nyilvánosságra kerülése után az emberek adományokat kezdtek küldeni. A helyi vöröskereszt és a kormányzat is a segítségére sietett és néhány napon belül 50 ezer jüant kapott. Egy sanghaji orvos felajánlotta, hogy ő és csapata díjmentesen ellátja.

Kiderült, a férfi másik lába is szörnyű állapotban van, bal lábfeje teljesen elüszkösödött. A paotingi kórház bejelentette, térítésmentesen vállalja jövőbeni kezelést.

A kínai vidéki lakosságnak körülbelül a 96 százaléka rendelkezik úgynevezett szövetkezeti egészségbiztosítással, amely viszont csak az elterjedt betegségek költségeit fedezi. További húsz betegség esetében a biztosítás a költségek 70 százalékát téríti meg, de Csengé ebbe a körbe sem tartozik.