• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Anonim segélyvonal játékfüggőknek

Hírek Forrás: Weborvos

A szerencsejátékos segélytelefonos ügyelet hétköznapokon 15 és 19 óra között hívható.

Szerencsejátékkal összefüggő problémák és kritikus helyzetek kezeléséhez nyújt segítséget anonimitás és teljes titoktartás mellett az a segélyvonal, amelyet az ELTE PPK Klinikai Pszichológiai és Addiktológiai Tanszéke indított. A vonal az országban az első, amely képzett szakmai stábbal működik, és specifikusan a szerencsejáték-függők számára hozták létre. Az ügyelet hétköznapokon 15 és 19 óra között hívható az alábbi telefonszámon: 06 (1) 411–6778.

A Tanszék évek óta foglalkozik a viselkedési addikciók kutatásával, melyek közé a szerencsejáték-függőség is tartozik. A szerencsejáték-függőség súlyos problémát jelent Magyarországon mind a függők, mind hozzátartozóik számára. Azonban sem a klinikai ellátóhelyek, sem a segélyvonalak nincsenek megfelelően felkészülve arra, hogy ellássák ezt a segítségre szoruló populációt. A Tanszék éppen ezért a téma kutatása mellett feladatának érezte, hogy a segítségnyújtás lehetőségeit keresse, így született meg a szerencsejátékos segélytelefon. A téma kutatásában a Klinikai Pszichológiai és Addiktológiai Tanszék a Corvinus Egyetem Viselkedéskutató Központjával is együttműködik, amelynek Paksi Borbála a vezetője. A két kutatóközpont közösen végezte a téma első országos reprezentatív felmérését is.

A beérkező hívásokat képzett szakmai stáb tagjai fogadják, akik az ELTE pszichológia szak hallgatói, doktoranduszai vagy már végzett egykori diákjai. A stáb tagjai vizsgával záruló, 30 órás elméleti és gyakorlati képzésen vettek részt, majd ezt követően folyamatos szupervízióban és továbbképzésben részesülnek. A projektet önerőből hozták létre, és egyelőre önkéntes alapon működik, de minden támogatást örömmel fogadnak: a Szerencsejáték Zrt. például hirdetésekkel segít abban, hogy a segélyvonal ismertté váljon a játékosok és hozzátartozóik körében. A projekt szakmai vezetője Berczik Krisztina egyetemi tanársegéd, koordinátora Eisinger Andrea PhD-hallgató - tudatták közleményükben.