• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Apránként bontják már az Obamacare-t

Hírek Forrás: MTI

A Trump-kormány nem támogatja többé a születésszabályozás egészségügyi költségeit

A Trump-kormány nem támogatja többé, hogy a munkaadók kötelezően finanszírozzák dolgozóik egészségbiztosítása alapján a születésszabályozás költségeit. Az emberi erőforrások és egészségügy minisztériumának pénteken közzétett döntése várhatóan vitát kavar.

Az előző elnök, Barack Obama kormányzata ugyanis kötelezővé tette, hogy a munkaadóknak dolgozóik egészségbiztosításában fedezniük kell a fogamzásgátló tabletták és az abortusz költségeit, akkor is, ha a munkaadók - például egyházi intézmények - hitbéli megfontolásokból ezt elleneznék.

Az azonnal hatályba lépő minisztériumi rendelettel Donald Trump a konzervatív keresztény szavazótábornak a tavalyi elnökválasztási kampányban tett ígéretét váltja valóra. A kormányzat azzal érvel: egyéneket és csoportokat véd meg attól, hogy rájuk erőszakolják vallási meggyőződésük megsértését.

"Az Egyesült Államokban hosszú története van a lelkiismereti megfontolások tiszteletben tartásának az egészségbiztosítás területén is" - fogalmazott közleményében a minisztérium. Az intézkedés lehetővé teszi, hogy vallási vagy erkölcsi meggyőződésükre hivatkozva profitorientált és nonprofit szervezetek, valamint vállalatok is kivehessék biztosítási programjukból a változatlanul érvényben lévő Obamacare egészségbiztosítási törvényben előírt kötelezettséget.

A konzervatív keresztény szervezetek és csoportok megelégedéssel fogadták a döntést, az abortusz és a fogamzásgátló tabletták használatának támogatói viszont felháborodásukat fejezték ki. Az Amerikai Polgári Szabadságjogok Uniója (ACLU) nevű szervezet bejelentette: még pénteken benyújtja perkérelmét az intézkedés életbe léptetésének megakadályozására, Kalifornia igazságügyi minisztere, Xavier Becerra szintén jelezte, hogy pert indít. A szülészek és nőgyógyászok szervezetének igazgatója, Haywood Brown szerint az intézkedés károkat okoz a nők egészségvédelmének és általában a közegészségügynek is.

Egyelőre nem világos, hány nő veszítheti el a születésszabályozás költségeinek finanszírozását. A Planned Parenthood abortuszvédő - és abortuszklinikákat működtető - szervezet elnöke, Cecile Richards közleményt adott ki, amelyben leszögezte: "A Trump-adminisztráció 62 millió nőtől vonta meg a születésszabályozás finanszírozását".

USA