• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

ÁSZ: Szabálytalanságok a Gyermekvédelmi Főigazgatóságnál

Hírek 2019.08.13 Forrás: MTI
ÁSZ: Szabálytalanságok a Gyermekvédelmi Főigazgatóságnál

Nem volt szabályszerű a főigazgatóság kontrollrendszerének kialakítása és működtetése, valamint pénzügyi és vagyongazdálkodása.

Több szabálytalanságot talált az Állami Számvevőszék (ÁSZ) a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságnál (SZGYF) a vizsgált 2015-2017-es időszakban. A számvevőszék kedden, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, az ellenőrzéskor az SZGYF-re vonatkozó irányító szervi feladatellátást, belső kontrollrendszerének kialakítását és működtetését, pénzügyi és vagyongazdálkodását, valamint az integritás kontrollok kiépítettségét vizsgálták.

Megállapították, hogy nem volt szabályszerű a főigazgatóság kontrollrendszerének kialakítása és működtetése, valamint pénzügyi és vagyongazdálkodása, ezért az nem biztosította az átlátható és elszámoltatható közpénzfelhasználást, a felelős gazdálkodást és a vagyon értékének megőrzését.

A kontrollkörnyezet kialakítása a belső szabályozottság hiányosságai miatt, a kontrolltevékenységek gyakorlása pedig a kötelezettségvállalás és a teljesítésigazolás elmaradása miatt volt szabálytalan. Nem működött integrált kockázatkezelési rendszer, és a főigazgató nem gondoskodott a belső ellenőrzés szabályszerű működtetéséről sem - fejtették ki.

A vizsgálatból kiderült az is, hogy a kiadások teljesítéséhez és a vagyonváltozásokhoz kapcsolódó gazdasági események elszámolása a számviteli törvény előírásai ellenére bizonylat nélkül történt, valamint nem állítottak ki szabályszerűen bizonylatot a számviteli nyilvántartásokba történő bejegyzésről.

A vagyongazdálkodás azért volt szabálytalan, mert a főigazgatóság a mérlegtételek alátámasztásához nem állított össze leltárt. Emiatt a 2015-2017. évi számviteli beszámolók nem mutattak megbízható és valós képet a gazdálkodásáról - írták. Hozzátették, a vizsgált időszakban az SZGYF-re vonatkozó irányító szervi feladatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) látta el, 2015-2016-ban azonban hiányosságok mutatkoztak a munkáltatói jogkörgyakorlás területén.

Az ÁSZ az Emmi vezetőjének egy, az SZGYF főigazgatójának 17 javaslatot fogalmazott meg, amelyekre az érintetteknek harminc napon belül intézkedési tervet kell készíteniük.

Legolvasottabb cikkeink