• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az eutanázia engedélyezése ellen tüntettek Párizsban

Hírek Forrás: MTI

A megmozduláson az Emberi Méltóság Központ nevű magyar szervezet is képviseltette magát.

Több ezren tüntettek vasárnap Párizsban az eutanázia engedélyezése ellen a Menet az életért nevű szervezet szokásos éves felvonulásán.

Az emberi méltóság védelmében és az abortuszt engedélyező törvény ellen tíz évvel ezelőtt életre hívott Menet az életért nevű francia civil szervezet idén az eutanázia legalizálása ellen szólította a tagjait utcára. A nemzetgyűlés ugyanis négy nap múlva kezdi meg a végstádiumban lévő betegek halálba segítéséről szóló törvénytervezet vitáját. A Francois Hollande államfő kezdeményezésére benyújtott, valamennyi parlamenti párt által támogatott javaslat az eutanáziát továbbra sem engedélyezné, de a halál beálltáig "mély és folyamatos nyugtatókezelést", azaz altatást javasol.

A fekete lufikat és "Vincent Lambert vagyok" feliratú táblákat magasba tartó tömeg élén egy hét éve vegetatív állapotban lévő, 40 éves bénult beteg anyja vonult. A 2008-ban autóbalesetet szenvedett és teljesen lebénult Vincent Lambert-ről, akit Reims egyetemi kórházában tartanak mesterségesen életben, az orvosai azt állítják, hogy visszafordíthatatlan agyi károsodásokat szenvedett és semmilyen kommunikációt nem lehet vele kialakítani. A beteg felesége és unokaöccse ezért az életben tartás, azaz a mesterséges hidratálás leállítását kérte, amit a szülők viszont elleneznek. Az Emberi Jogok Európai Bírósága 2014 nyarán felfüggesztette a francia államtanács döntését, amelyben engedélyezte a beteg életben tartására szolgáló kezelés leállítását. A strasbourgi döntés értelmében Vincent Lambert életben tartását egyelőre nem lehet megszakítani.

"Vincent-ért harcolunk, de a társadalomért is. Úgy vélem, hogy érzékenyebbé kell tenni a társadalmat. Megnyílt egy kiskapu. Vincent az első, de nem ő lesz az utolsó" - mondta a felvonulást megelőző sajtótájékoztatón Viviane Lambert, a lebénult beteg anyja.

A felvonulást szervező egyesület szerint a kormány által képviselt "jog a méltósággal történő meghaláshoz" és az mesterséges terhességmegszakítás között közvetlen kapcsolat figyelhető meg. "Az abortusz törvénybe foglalt engedély az emberöléshez, a női szabadságjogok leple alatt" - mondta Cécile Edel, a menet egyik alapítója.

A felvonuláson részt vettek a magyarországi Emberi Méltóság Központ képviselői is. Az MTI-hez eljuttatott közleményük szerint részvételükkel "az emberi élet és az emberi méltóság védelme" mellett tettek hitet, mert "meggyőződésük, hogy a francia és az európai társadalmak legfőbb problémái az emberi méltóság tiszteletének hiányában gyökereznek". A szervezet azt vallja, hogy "minden ember megismételhetetlen, emberi méltósága feltétlen tiszteletet érdemel; a még meg nem született, édesanyjuk szíve alatt fejlődő gyermekek, az idős és beteg emberek ugyanolyan méltósággal rendelkeznek, mint bárki közülünk".