Facebook-rajongói segítségével készít különleges mesekönyvet a Bátor Tábor Alapítvány.
A héten indult útjára a világ első, közösségi-média alapú meséje, a Bátor Könyv. A cselekmény fonalát D. Tóth Kriszta indította el és minden héten más-más híresség ír hozzá új fejezetet, mégpedig az olvasók on-line szavazatai alapján. A mese írói közt találkozhatunk majd többek között Kepes Andrással, Törőcsik Marival, Rácz Zsuzsával és Geszti Péterrel is.
2011-ben ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a súlyos beteg gyerekek élményterápiás táboroztatásával foglalkozó Bátor Tábor Alapítvány. A 2001 óta több mint háromezer daganatos és krónikusan beteg táborozót fogadó alapítvány a jeles jubileumra a világ első közösségi-média alapú mesekönyvét szeretné elkészíteni, amihez a Facebook felhasználóit hívják segítségül.
A mese első fejezetét és a www.batorkonyv.hu oldalt D. Tóth Kriszta, a mese szerkesztő-írója, valamint Erős Antónia, a Bátor Tábor Alapítvány nagykövete mutatta be. Az első rész már olvasható a Bátor Könyv honlapján, ahol hétfő délig szavazni is lehet arról, hogy miként folytatódjon a főhős, a tengerben élő Csepp története. A második rész szerzője Lackfi János lesz.
A www.batorkonyv.hu oldalon egy valódi könyvként jelenik meg a mese: becsukható, kinyitható, lapozható és Holló Anna illusztráció díszítik. Az olvasók az oldalon megismerkedhetnek a Bátor Könyv szerzőivel, többet tudhatnak meg a Bátor Táborról, és adományokat is indíthatnak a beteg táborozók megsegítésére. A www.facebook.com/batortabor oldalon a látogatók a szerzőkkel és egymással is megoszthatják gondolataikat, ötleteiket.
A következő hetekben Bakos Piroska, Bazsó Gábor, Csiszár Jenő, Geszti Péter, Kepes András, Mautner Zsófia, Novák Péter, Oroszlán Szonja, Rácz Zsuzsa, Schell Judit, Till Attila, Törőcsik Mari és Winkler Róbert is írni fog a Bátor Könyvbe. A társszerzők hetente adják egymásnak a stafétát és alakítják a történetet a saját ötleteik, megérzéseik, világképük és persze a Facebook közösség szavazatai alapján. Így lesz a Bátor Könyv minden idők legtöbb szerzővel büszkélkedő meséje.
D. Tóth Kriszta végig központi szerepet játszik a történet megírásában. Ő álmodta meg a mese keretét, a főszereplőket és szerkesztő-íróként segíti az egyes társszerzőket is a fejezetük megírásában. „Íróként és édesanyaként közvetlenül tapasztalom a mesék felszabadító erejét. A világ egy gyerek számára furcsa, logikátlan, néha ijesztő hely. A mesék segítségével a legkisebbek lelkében is a helyükre kerülnek a dolgok. Különösen nagy szüksége van rájuk azoknak a gyerekeknek, akiknek a szokásosnál több kihívást osztott a sors. Ezért mondtam igent nagy örömmel a Bátor Tábor felkérésére, a Bátor Könyv írására és szerkesztésére."
A Bátor Könyv egy sokszínű, stílusában és írói eszközeiben folyton változó és megújuló történet. Az egész ország meséje. Már csak az a kérdés, hogy vajon hogyan döntenek a folytatásról a Facebook rajongók.
A Bátor Tábor Alapítványról
A Bátor Tábor egy olyan gép, amibe bedobják a gyereket betegen, fáradtan, és egy sokkal vidámabb, egészségesebb, élményekkel telibb gyerek jön ki. (Peti, 15 éves daganatos betegséggel kezelt táborozó)
A Bátor Tábor ingyenes élményterápiás programokat kínál daganatos, cukorbeteg, krónikus ízületi gyulladással, valamint haemophiliával kezelt gyermekek és családjaik részére.
Turnusaiban a gyerekek olyan programokon vesznek részt, amelyeket máshol - orvosi felügyelet híján - nem próbálhatnának ki. Az evezés, a lovaglás, az íjászat, a kézművesség, a tánc, a zene, a színjátszás vagy a magas-kötélpályás foglalkozások lényege, hogy a táborozók számára sikerélményt nyújtsanak, erősítsék a gyerekek önbizalmát, az énképüket és így növeljék gyógyulási esélyeiket.
Az elmúlt tíz évben 3000 táborozó részesült ebben a lelki terápiában. Az alapítvány célja, hogy a következő évtizedben már 6000 gyerek gyógyulásához járulhasson hozzá.
Erős Antónia elmesélte, hogy az alapítvány nagyköveteként többször is járt a táborban, ahol a gyerekek mindig nagy elragadtatással fogadták. Tapasztalatai szerint a Bátor Tábor akciói mindig megmozgatják az embereket, ezért is kíváncsi a Bátor Könyv fogadtatására.