• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Befűtenek az egyetemi vizsgákra

Hírek Forrás: MTI

Ünnepek között is lesz lehetőség a felsőoktatási intézményekben vizsgázni.

Ünnepek között is vizsgázhatnak a felsőoktatási intézmények hallgatói: a Magyar Rektori Konferencia (MRK) ígéretet tett az oktatási államtitkárságnak, hogy minden felsőoktatási intézményben gondoskodik egy épület vagy épületszárny fűtéséről. Az oktatási államtitkárság az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye arra reagált, hogy a kutatóegyetemek az év végi költségvetési zárolásra hivatkozva bezárnak december utolsó hetében.

Az államtitkárság hangsúlyozta: arra kérték a rektori konferenciát, hogy a takarékossági intézkedések ellenére az intézmények biztosítsák a hallgatók zavartalan vizsgáztatását. A hallgatói jogok ebben a vizsgaidőszakban sem sérülhetnek - szögezte le az oktatási államtitkárság. A közleményben kitértek arra is, hogy a kutatóegyetemek tavaly év végi adatai szerint karácsony és szilveszter között, valamint az új esztendő első napjaiban a teljes vizsgaidőszak meghirdetett vizsgáinak mindössze 3 százalékára került sor. Mint írták, korábban is általános gyakorlat volt, hogy az oktatási épületek ebben az időszakban zárva voltak, és a kollégiumokban vagy kisebb létesítményekben zajlottak a vizsgák. Ez a zárolástól független, racionális, évtizedekre visszanyúló gyakorlat. Hozzátették: a tanév rendjének - jogszabályi keretek között - történő módosítása továbbra is az intézmények hatásköre, lehetősége és felelőssége.

November 16-án a Népszabadság arról írt: december utolsó harmadában és január első hetében zárva lehetnek a nagy egyetemek, hogy ezzel csökkentsék téli működési költségeiket. A lapnak Mezey Barna, a Magyar Rektori Konferencia elnöke azt mondta: a kutatóegyetemek rektorai megegyeztek abban, hogy megnézik, miként lehetne bezárni épületeket december 20. és január 6. között úgy, hogy az a legkisebb gondot okozza a hallgatóknak. Egyes intézmények esetében ez csak a kollégiumokat érinti, máshol a képzésnek helyet adó épületeket is. A cikk szerint mindez azzal járhat, hogy az adott időszakban nem tartanak vizsgákat.

Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár korábban az MTI-nek azt mondta: a felsőoktatási intézmények - ha nehézségek árán is - képesek kigazdálkodni a most elrendelt 7,33 milliárd forintos zárolást. Kiemelte, hogy a kormány azokon a területeken döntött kisebb-nagyobb összegek zárolásáról, amelyeknek a működését az elvonás nem teszi lehetetlenné. Kifejtette: a felsőoktatás - ha nehézségek árán is - meg tudja oldani a helyzetet, túlzás működésképtelenséget emlegetni.