• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Több mint 15,5 milliárdos fejlesztés két szabolcsi kórházban

Regionális hírek Forrás: MTI

Nyíregyházán tömbkórházi részleg épül és fejlesztik a sürgősségi ellátóközpontot.

Több mint 15,5 milliárd forint értékű, európai uniós támogatással megvalósuló fejlesztés fejeződik be jövőre két Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórházban - közölték az érintett nyíregyházi és fehérgyarmati gyógyintézetek vezetői csütörtökön a nyírségi megyeszékhelyen.

Mongol Csilla, az intézményeket működtető térségi Egészségügyi Holding Nonprofit Zrt. vezérigazgatója a sajtótájékoztatón elmondta: 2,1 milliárdos kormányzati plusztámogatással 14,4 milliárd forintért Nyíregyházán úgynevezett tömbkórházi részleg épül, valamint 690 millió forintért korszerűsítik a sürgősségi betegellátás központját. Lőrinczi János, a Szatmár-Beregi Kórház és Gyógyfürdő ügyvezető igazgatójának tájékoztatása szerint a fehérgyarmati gyógyintézetben szintén a sürgősségi osztályt fejlesztik, amelyre 531 millió forintot költenek.

Mongol Csilla felidézte: a kormány a múlt héten hozta nyilvánosságra, hogy több mint 2,1 milliárd forint pluszforrást biztosít a nyíregyházi tömbkórház projekt megvalósításához, mivel a 2009-ben meghatározott eredeti összeg, 12,3 milliárd forint, nem fedezte a tervekben szereplő beruházás költségeit.
Adorján Gusztáv, a nyíregyházi Jósa András Oktató Kórház orvos ügyvezető igazgatója hozzátette: a plusztámogatással a 21. századi követelményeknek megfelelő gyógyintézetet tudnak kialakítani.

A 2014 végéig elkészülő, 27 ezer négyzetméter alapterületű tömbkórházban először az onkohematológiai centrumot alakítják ki, ahol a legmodernebb diagnosztikai és gyógyító berendezéseket használhatják majd a daganatos betegek kezeléséhez. A második ütemben - a 2008-ban átadott térségi diagnosztikai és szűrőközponthoz kapcsolódóan - a gasztroenterológiai, angiológiai, nefrológiai, hipertonológiai részleget, illetve a belgyógyászati és a fertőzőosztályt hozzák létre. A harmadik beruházási szakaszban pedig a gyermekgyógyászati központot készítik el.

A Jósa András Oktató Kórházban korszerűsítik a sürgősségi betegellátó központot is a tömbkórház projekttel párhuzamosan. Az 1982-ben, az országban elsőként létrehozott nyíregyházi sürgősségi részleget teljesen megújítják, még mentőhelikopter-leszállópályát is kialakítanak.

Lőrinczi János kiemelte: a fehérgyarmati kórházban a sürgősségi centrum épülete már elkészült, jelenleg a berendezését és az orvosi műszerpark beszerzését, beüzemelését végzik. A modern eszközökkel felszerelt gyógyító részleg a szatmár-beregi térség mintegy 80 ezer lakosának nyújt majd gyors orvosi segítséget a jövő év tavaszától.