• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Bhutáni diálokat várnak a Semmelweis Egyetemre

Hírek Forrás: Semmelweis Egyetem

A nyugati orvoslás alapjait fogják elsajátítani a bhutáni királyság diákjai - erről állapodott meg a királynő és a rektor.

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Semmelweis Egyetem a Bhutáni Királysággal, melynek értelmében egyebek mellett évente mintegy hat bhutáni orvostanhallgató érkezhet a budapesti egyetemre elsajátítani a nyugati orvoslás alapjait. Az ünnepélyes aláírásra a Bhutáni Királyság anyakirálynője, Ashi Sangay Choden Wangchuck magyarországi látogatása keretében került sor.

A délkelet-ázsiai országban a mai napig a tradicionális keleti gyógyászaton alapul az orvoslás, azonban a modernizációs törekvések részeként az utóbbi évtizedekben a nyugati orvoslás is megjelent. Az anyakirálynő lehetőséget kíván adni országa legjobb hallgatóinak, hogy nyugati képzésben is részesüljenek, és így hosszú távon erősödjön a nyugati orvoslás is a királyságban. A Dr. Szél Ágostonnal, a Semmelweis Egyetem rektorával folytatott megbeszélésen Ashi Sangay Choden Wangchuck úgy fogalmazott: a világszerte elismert Semmelweis Egyetemet tartották a legmegfelelőbb partnernek e fontos program kivitelezéséhez.

A megállapodás keretében a hallgatói csereprogramokon túl lehetőség nyílik oktatócserére, közös kutatásokra és más egyéb akadémiai szintű kooperációra is.

Az aláírást követően a bhutáni királynő és a Semmelweis Egyetem rektora közösen megnyitotta a bhutáni életképekből álló exkluzív kiállítást, mely két hétig látogatható a Semmelweis Szalonban.

A királynő hazája kulturális nagyköveteként országa kultúrájának népszerűsítésén és oktatási-kulturális kapcsolatok kialakításán fáradozik. Ennek részeként kereste meg a Bhutáni Királyság a Semmelweis Egyetemet és a gödöllői Szent István Egyetemet.

Bhutánban a királynőknek hagyományosan diplomáciai és reprezententációs feladataik vannak, valamint országuk kulturális nagyköveteként is tevékenyek. Ashi Sangay Choden Wangchuck kiemelten kezeli a bhutáni művészet és kulturális örökség népszerűsítését, főként a helyi iparművészet és textilgyártás támogatását tűzve ki célul.