• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Budapesten önkénteskednek az amerikaiak

Hírek Forrás: Weborvos- MTI

Idén is a Habitat segítségével önkénteskednek az Amerikai Nagykövetség munkatársai.

Szeptember 10-én, szombaton a budapesti Amerikai Nagykövetség önkéntesei a Habitat for Humanity Magyarország budapesti projektjén építkeznek. A résztvevők a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Békásmegyeri Családok Átmeneti Otthonát újítják fel.

Barack Obama, az USA elnöke, szeptember 11-ét a Nemzeti Szolgálat és Emlékezés napjává nyilvánította. Ehhez kapcsolódóan keresett a budapesti Amerikai Nagykövetség 2011 szeptemberében az emléknaphoz méltó feladatot, és talált rá a Habitat projektjére. Az önkéntes napon az Amerikai Nagykövetség 14 munkatársa, köztük Jeff Lodinsky, főkonzul vesz részt, kifestik az intézmény közösségi tereit, felújítanak 2 fajátékot az udvaron.

Délután az intézményben menedéket kapott gyerekekkel közös gyerekprogramokon vehetnek részt. A nagykövetség munkatársai részvételükkel az önkéntes munka és a helyi közösségnek nyújtott segítség fontosságát kívánják hangsúlyozni.

A Habitat For Humanity Magyarország intézményi felújítás programját 2009-ben hirdette meg először. Ennek keretében segítséget kaphatnak közösségi szállást, szociális otthont építő, korszerűsítő vagy felújító non-profit szervezetek és egyházak, köztük most a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Békásmegyeri Családok Átmeneti Otthona is. Az intézmény jelenleg 9 családnak nyújt otthont, az ország különböző területéről érkezett 18 felnőtt és 20 gyermek lelt menedéket az épület falai közt. Egy-egy család 6 hónapig maradhat, mely alatt az intézmény munkatársai felkészítik őket az önálló életre. Az átmeneti otthonon kívül az intézményben működik még egy klub idősek számára, amely naponta 30 embert fogad, valamint 190 rászoruló kap ebédet és ruhát napi rendszerességgel az intézménytől.

A Habitat for Humanity-t 1976-ban alapították az Egyesült Államokban, Magyarországon 1996 óta működik. Az első nagyszabású magyar projekt az Egyesült Államok korábbi elnöke, Jimmy Carter és 500 önkéntes közreműködésével valósult meg, egy hét alatt tíz házat építettek fel Vácon. A Habitat for Humanity célja a méltatlan lakáskörülmények felszámolása, és az, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy a tisztes otthon alapvető emberi jog. Alacsony jövedelmű családok lakhatási körülményein javít egyrészt adományokból és önkéntesek bevonásával, másrészt érdekképviseleti és más lakhatási programjaival. Hazánkban eddig 11 településen összesen 1369 család gondjain enyhítettek: 149 család költözhetett új otthonba, 355 család otthonát újították fel, képzéseiken pedig 865 család vett részt.


Eleni Tsakopoulos Kounalakis amerikai nagykövet és Bombera Krisztina televíziós újságíró vért adott a 2001. szeptember 11-i terrortámadás közelgő évfordulója alkalmából rendezett mai véradáson, a Magyar Vöröskereszt Országos Igazgatóságának budapesti székházában. (MTI Fotó: Soós Lajos)