Váljanak láthatóvá a szélesebb érdeklődésre számot tartható kutatások.
Korunkban az innováció és a tudás jelenti a gazdaság egyik felhajtóerejét. Hazánkban komoly kiaknázatlan potenciál rejtőzik az egyetemek kutatásainak és fejlesztéseinek gazdasági értelemben vett életre keltésében. Erre keres megoldást a BME Információs Társadalom és Trendkutató Központja és a Puskás Tivadar Közalapítvány NETI részvételével zajló, az Unió SEE programjának keretében megvalósuló INTERVALUE projekt, melynek első rendezvényére június végén kerül sor a Műegyetemen.
A tudásközpontú fejlődés igénye, a tudománynak és a technológiának az innováció és versenyképesség terén betöltött növekvő szerepe illetve a tudás által létrehozható növekedés felértékeli a kutatás-fejlesztés, illetve az egyetemek szerepét. Az innovációs folyamatok, illetve az azokat előremozdító kutatási eredmények ugyanakkor térségünkben sokszor nehézkesen, vagy egyáltalán nem jutnak el a piacig, az innovációs lánc a termékké érés során több okból is megszakadhat, a kutatási tevékenységük által létrehozott szellemi tulajdonuk értékre váltása, valorizációjához sokszor külső segítségre lenne szükség.
Egy ilyen segítő mechanizmus létrehozását célozza az INTERVALUE projekt, mely a Dél-kelet Európai Transznacionális Együttműködés (SEE) keretében jött létre. A projekt célja, hogy láthatóvá válhassanak a szélesebb érdeklődésre számot tartható kutatások és kutatók, a majdani befektetőket segítő értékelési folyamaton essenek át, majd a potenciális felhasználókat, gyártókat célzó promóciós folyamat által valódi termékké érjenek.
Az INTERVALUE program keretében hazánkban is elindult az ígéretes fejlesztések gyűjtése, azok értékelése, illetve a projekt platformján történő megjelenítése. Ezen kívül a magyar partnerek 3 olyan partnerkereső rendezvényt kívánnak megszervezni, ahol a K+F eredmények, ötletek tulajdonosai bemutatják munkájukat. Az első ilyen rendezvényre 2011. június 22-én, szerdán, 10 órai kezdettel kerül sor a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem R. épületének első emeletén.
A rendezvény programja két fő részből tevődik össze:
- az INTERVALUE projekt, a Műegyetemi innovációs törekvések és a Gép- és Terméktervezés tanszék bemutatása
- A tanszék kutatási eredményeinek kiemelt szektorok szerinti prezentálása: egészségügyi rehabilitációs berendezések, mezőgazdasági gépek, csaptelepek, gyermekjátékok, illetve egy meglévő együttműködés tapasztalatai.
Jelentkezés és további információk kérése az intervalue@ittk.hu email-címen lehetséges. A programról itt olvashat.