Korszerű, a sürgősségi egészségügyi ellátással kapcsolatos ismeretek a laikusoktól a hivatásosokig, egységes szemlélettel.
Az Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló TÁMOP-6.2.8-15/1-2015-0001 „Sürgősségi Akadémia" projekt hazánkban 250 millió forintos uniós támogatásból, közép-európai viszonylatban is egyedülálló sürgősségi oktatóhálózatot hoz létre, amely meghatározó mérföldkövet jelent az egészségügyi szakképzésben és a betegellátás fejlesztésében - foglalta össze a kezdeményezést az OMSZ közleménye.
Az április elsejével elindult projekt célja a sürgősségi ellátórendszer különböző ellátási szintjeinek, szereplőinek módszertani és képzési támogatása, az egységes és magas színvonalú sürgősségi ellátás érdekében.
A projekt humánerőforrás-fejlesztése során közel 260 kurzuson mintegy 4700 hallgató vett részt és bővítette, korszerűsítette a sürgősségi egészségügyi ellátással kapcsolatos ismereteit, majd tett sikeres vizsgát a mentőszolgálatnál.
Az operatív program másik nagy pillére az infrastruktúra-fejlesztés volt. Ezen belül, országosan 5 (Budapest, Pécs, Székesfehérvár, Szeged, Debrecen) helyszínen létesült teljesen felszerelt szimulációs oktatóközpont és 18 helyszínen demonstrációs központ, melyek olyan korszerű oktatási eszközökkel rendelkeznek, hogy a sérültek (felnőtt, gyermek, csecsemő) életjelenségeit, tüneteit élethű környezetbe ágyazva szimulálják, s lehetőséget biztosítanak a sürgősségi ellátásban alkalmazott vizsgálatok és beavatkozások elvégzésére, a beavatkozások adatainak digitális elemzésére, tárolására.
A Sürgősségi Akadémia létrehozása szervezett keretek és megfelelő infrastrukturális körülmények között segítheti a laikus ellátó szinttől kiindulva az orvos-szakmákon átívelően az egységes sürgősségi ellátási szemlélet kialakítását. Mindez, az „emberi erőforrások minőségének javításával" szolgálja az Operatív Programban kitűzött cél elérését.