Hétfőtől péntekig, összesen négy napot ülésezik a parlament a jövő héten. A képviselők kedden módosíthatnak egy korábban már elfogadott, de az államfő által megfontolásra visszaküldött javaslatot, továbbá szavazhatnak az Állami Számvevőszék és az ombudsman tavalyi tevékenységéről szóló beszámolókról.
Az ülés hétfőn 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd interpellációk, azonnali kérdések és kérdések következnek. Az első ülésnap végén kedden elfogadni tervezett javaslatok bizottsági jelentéseit vitatják.
Kedden előbb újratárgyalhatják, majd a köztársasági elnök fenntartásait megfontolva módosított formában ismét elfogadhatják a kárpótlás során visszamaradt termőföldek értékesítését célzó törvénymódosító javaslatot, amelyet a köztársasági elnök június 7-én küldött vissza a parlamentnek. Áder János azt tartotta aggályosnak, hogy az állam a földalapok kijelölésének elmaradása esetén feltétel nélkül, ingyen szerezhetne tulajdont a szövetkezeti használatban álló termőföldeken. Az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága legutóbbi ülésén olyan változtatást kezdeményezett, amelynek értelmében a jogszabály nem tartalmazná az állami tulajdonszerzést.
Az Állami Számvevőszék, valamint az alapvető jogok biztosának és helyetteseinek tavalyi beszámolói mellett szavazás várható arról a határozati javaslatról is, amely úgy foglalna állást az EU és Kanada között tervezett szabadkereskedelmi megállapodás ügyében, hogy a végleges ratifikálásáról szóló döntés meghozataláig ne alkalmazzák ideiglenes jelleggel az egyezmény (CETA) tagállami hatáskörbe tartozó rendelkezéseit.
A határozathozatalokat követően kezdődhet vita fideszes képviselők azon javaslatáról, amely létrehozná az egyetemi kórházakat, továbbá a Miniszterelnökséget vezető miniszter e-cigarettát is a dohánytörvény hatálya alá vonó indítványáról.
Szerdán a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 2015-ös zárszámadása, valamint jövő évi költségvetési javaslata is terítékre kerül. A képviselők emellett tárgyalni kezdhetnek két olyan népszavazási kezdeményezésről is, amelyben az aláírásgyűjtők ugyan nem érték el a referendum kiírásához szükséges 200 ezer aláírást, de több mint 100 ezer támogatót gyűjtöttek, így a parlament mérlegelheti a népszavazás kiírását. A független Kész Zoltán kérdése arra vonatkozik, hogy az állami vállalatok vezetőinek fizetését maximalizálják-e bruttó 2 millió forintban, míg a szocialista Gőgös Zoltán az állami termőföldek értékesítésének tilalmáról alkotna törvényt.
Pénteken a tavalyi költségvetés zárszámadásának általános vitájával kezdődik az ülésnap, majd a "Földet a gazdáknak!" programról szóló törvényjavaslat tárgyalásával ér véget az ülés.
Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője korábban arról tájékoztatott, a kormánynak október 10-ig kell az Országgyűlés elé terjesztenie alaptörvény-módosítási kezdeményezését, amelyről október 17-én, tehát arról a Ház soron következő utáni ülésén tárgyalhat és november 8-án szavazhatnak, míg hatályba lépése november közepén várható.