Együttműködési megállapodást kötött csütörtökön a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem, valamint a Synlab.
A Magyar Olimpiai Bizottság után a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem is csatlakozott ahhoz az együttműködéshez, melynek sajtónyilvános aláírásán részt vett Sterbenz Tamás, az egyetem rektora és Lévai Richárd, a diagnosztikai cég ügyvezető igazgatója. Utóbbi beszédében arra hívta fel a figyelmet: a Synlab lehetővé teszi "a sportolók számára, hogy tisztán, becsülettel, doppingmentesen és egyre nagyobb, egyre kiemelkedőbb teljesítményt nyújtsanak."
Lévai Richárd azt is hozzátette, hogy az egyetem közel száz éve őrzi ezt az eszményt, a csütörtöki megállapodással pedig a cég szolgáltatásai elérhetővé válnak az egyetemen tanulók, dolgozók, kutatók, illetve sportolók számára is.
A Synlab évente annyi vért vesz le, amely képes lenne színültig megtölteni egy 50 méteres olimpiai úszómedencét. Ekkora mennyiségű mintából 20 ezer dolgozójával igyekszik azonosítani több mint ötezer biokémiai markert, "ez az a tudás és tapasztalat, melyet hasznosíthatnak akár a sportolók felkészítésében, akár a jelenleg is futó, két molekuláris biológiai megközelítés sporttudományi programban."
A Synlab januárban hasonló megállapodást kötött a Magyar Olimpiai Bizottsággal, sajtóközleményükben akkor a szervezet főtitkára, Fábián László kiemelte: "a sportdiagnosztika ma már nélkülözhetetlen eleme a sportolók hatékony felkészülésének". Az olimpiai bajnok öttusázó arra is rávilágított, hogy a Synlab tapasztalata és a laborjaik által biztosított csúcstechnológia nagyban elősegíti az edzők szakmai fejlődését és az olimpikonok rendszeres mérését.