• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

    • Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

      Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

Együttműködést kötött a termékfejlesztéshez a KOKI

Hírek 2022.05.10 Forrás: Weborvos
Együttműködést kötött a termékfejlesztéshez a KOKI

Az innovatív magyar termékek az egész világon versenyképesek, és az együttműködés eredményeképpen a KOKI egérmodellje ezek számát gyarapíthatja.

Az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetben (KOKI) kifejlesztett THAI transzgenikus egérvonal egyedülálló lehetőségeket teremt a pajzsmiriggyel összefüggő hormonális problémák jobb megértéséhez és az enyhítésüket célzó kutatásokhoz. Az európai, amerikai és magyar szabadalommal védett THAI-egérmodell (mozaikszó a „Thyroid Hormone Action Indicator Mouse” névből) bizonyítottan alkalmas gyógyszerfejlesztési és környezettoxikológiai vizsgálatokra, a piaci hasznosításához szükséges ismeretek és kapcsolatrendszer azonban eddig nem állt a fejlesztők rendelkezésére. A KOKI ezért együttműködési megállapodást írt alá a Blue Seven Grouppal, amelynek révén a különleges hazai innováció a nemzetközi piacokon is sikeressé válhat - tudatták közleményben.

A KOKI kutatói, Gereben Balázs, Fekete Csaba és Mohácsik Petra által, illetve Erdélyi Ferenc és Szabó Gábor közreműködésével megalkotott kísérleti egerek szövetei fényt bocsátanak ki, a fény intenzitása pedig összefügg a pajzsmirigyhormonnak az adott szövetben kifejtett aktivitásával. Az alacsony pajzsmirigyhormonszint, a hypothyreosis, óriási betegcsoportot érint. Azzal, hogy a kutatók követni és mérni tudják a pajzsmirigyhormon-jelátvitelt az egyes agyterületeken és a különböző szövetekben, nemcsak a pajzsmiriggyel összefüggő betegségek kialakulását érthetik meg jobban, de a gyógyszerek hatását is tesztelni tudják.

Ezt a különleges transzgenikus egérvonalat felfedező kutatásokban már a világ számos országában kiváló eredménnyel alkalmazzák. A KOKI kutatói ugyanakkor célul tűzték ki a piaci hasznosítást is, ezért keresték meg Dr. Böjthe Kálmánt, a Blue Seven Group Zrt. elnök-vezérigazgatóját, akivel együttműködési megállapodást írtak alá.

A Blue Seven Group Zrt. azzal a céllal alakult, hogy a hazai és nemzetközi tőzsdei cégeken keresztül innovatív magyar termékeket vezessen be a piacokra. Az alapító meggyőződése, hogy az innovatív magyar termékek az egész világon versenyképesek, és az együttműködés eredményeképpen a KOKI egérmodellje ezek számát gyarapíthatja.

Legolvasottabb cikkeink