• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Életmentők bemutatója a debreceni Kutatók Éjszakáján

Hírek Forrás: Unideb.hu

A bemutató célja, hogy felhívják a figyelmet az egyetemen egyre erősödő sürgősségi szakmai tevékenységre.

Mentőhelikopter, mentőmotor és tűzoltóautó is érkezik egy elképzelt frontális karambol súlyos sérültjeihez a Debreceni Egyetem Főépülete elé pénteken. A látványos mentési gyakorlat a pénteki Kutatók Éjszakája egyik legizgalmasabb eseményének ígérkezik.

A sürgősségi orvosszakma jelenét és jövőjét mutatják be a Debreceni Egyetemen szeptember 29-én a Kutatók Éjszakáján. A délutántól késő estig tartó eseményén a nagyközönség és szakma számára is érdekes programok lesznek. Legizgalmasabbnak az a mentési demonstráció ígérkezik, amely 16 órakor kezdődik az egyetem Főépülete előtt.

A bemutató két személygépjármű frontális ütközését szimulálja egy nagy forgalmú főúton. A sérülteket a tűzoltók segítségével emelik ki a roncsokból, majd az újraélesztést követően megkezdődik az elszállításuk. A legsúlyosabb sérültért mentőhelikopter érkezik – tájékoztatott Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Sürgősségi Orvostan Tanszék vezetője.

A mentési gyakorlat idejére, a nézők biztonsága érdekében, a Főépület előtti tér mindkét irányból le lesz zárva a gépjárműforgalom elől. A bemutató után a helikoptert és a járműveket közelebbről is meg lehet nézni, majd az egyetem Főépületének 1. emeleti kerengőjén folytatódik a program. A résztvevők itt maguk is megpróbálhatják az újraélesztést, és egyebek mellett bemutatják a sürgősségi betegellátásban alkalmazott speciális eszközöket is.

A Debreceni Egyetem ÁOK Sürgősségi Orvostan Tanszék, a Gyermekgyógyászati Intézet és az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) összefogásával megvalósuló program célja, hogy a lakosság mellett az orvosok és egészségügyi szakemberek figyelmét is felhívja az egyetemen a betegellátás, a kutatás és az oktatás területén is egyre erősödő sürgősségi szakmai tevékenységre.

Kiemelt figyelmet szeretnénk fordítani az egyetem Általános Orvostudományi, valamint Egészségügyi Karán tanuló hallgatóinkra, akik a későbbiek során a sürgősségi orvostant vagy a mentőtiszti hivatást választják életcéljuknak, ezért interaktív kerekasztal beszélgetésre várjuk mind a hallgatókat, mind a téma iránt érdeklődő orvosokat – emelte ki Szabó Zoltán.
Az eseményen a Debreceni Egyetem szakemberei, valamint az

OMSZ részéről Csató Gábor főigazgató, Pápai György orvos-igazgatója és Korcsmáros Ferenc regionális orvos-igazgató is részt vesz.

Fozó: unideb.hu