Az érintett kórházak csak március elején ismerik meg a miniszter döntését.
A vita tárgya... |
A lista szerint öt kórház, a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet (OPNI), a Schöpf-Merei Ágost Kórház, a borsodi FMC dialíziscenter, a Kecskeméti Repülő Kórház biztosan megszűnik, a Budai MÁV Kórház sorsa a MÁV-szakszervezetekkel zajló egyeztetéseken múlik. A megszűnő Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézetből a kardiológiai ellátás az Országos Kardiológiai Központba, a légúti betegségek ellátása a Heim Pál Gyermekkórházba kerül. A Budai Gyermekkórház kapott száz krónikus ágyat, de még nem tudni, hogy milyen feladattal. Korábbi helyén szintén megszűnik a Szabolcs utcai Országos Gyógyintézeti Központ. Néhány funkciója helyet kap az új állami nagy kórházkomplexumban, amelynek további tagjai a központi MÁV-kórház és a Honvéd Kórház lesz. További 15 kórház, a dorogi, a sümegi, a zirci, a mezőkövesdi, a szikszói, a harkányi, a kapuvári, a sárvári, a szentgotthárdi, a parádfürdői, a nagykőrösi, a várpalotai, a fővárosi Szent Rókus, a Budai Gyermekkórház, valamint a miskolci Szent Ferenc a jövőben csak krónikus ellátási feladatokat lát el.
Nagy Kálmán KDNP-s képviselő tízezer aláírást nyújtott át
Nagy Kálmán |
A Fidesz közben helyi népszavazást kezdeményez a gyöngyösi kórház működtetésének privatizációja ellen. Vas megyében az MSZP közgyűlési frakciója fordult a közigazgatási hivatalhoz a megyei kórház és a szentgotthárdi rehabilitációs kórház összevonását kimondó közgyűlési döntés miatt.
Két kórház sorsáról dönt a héten a Fővárosi Közgyűlés. Nyári költözésre készül az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet, a Schöpf-Merei Ágost és a Budai Gyermekkórház is. Február 20-án tesz javaslatot a fővárosi egészségügyi bizottság a Szent László és a Szent István Kórház összevonására. Szolnoki Andrea, a bizottság elnöke elmondta, hogy a tervek szerint a Szent László Kórházban megmarad az AIDS-betegek osztálya, a fertőző és a trópusi betegségeket gyógyító osztály, a gyermekcsontvelő-transzplantáció, valamint az onkológiai centrum, a Szent Istvánban pedig a nőgyógyászati onkológia és a diagnosztikai központ. A Szent István Kórházban maradna a sebészet és a belgyógyászat, a Szent Lászlóban a fül-orr-gégészet. A két kórház közös irányítás alá kerülne, így az adminisztratív és műszaki feladatokat ellátók létszámát is csökkentenék. Bevételt jelenthet a László Kórház területén levő focipálya és kertészet eladása.