• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Elnökválasztás és egészségügy

Hírek Forrás: MTI

Az amerikai elnökválasztás kulcsfontosságú témái között már a kampány kezdetén szerepelt az egészségügyi ellátás és annak reformja.

A választás előtti napokban ez a kérdés sok választó szerint a gazdasági gondok már elindított megoldásánál is döntőbb probléma.

Az amerikai egészségügy vezetői szerint a betegségmegelőzés és -kezelés a gazdasági kérdések, a munkahelyteremtés mögött háttérbe szorult. Meglepő módon az elnökválasztási harc végső küzdelméiben - a gazdasági világválság ellenére - ismét előtérbe került az egészségügy.

Barack Obama egészségügyi reformterve az egész amerikai társadalmat be akarja vonni a biztosítási rendszerbe. Azok az állampolgárok, akik nem rendelkeznek munkáltató által fizetett egészségügyi biztosítással, illetve nem elég öregek vagy szegények ahhoz, hogy valamelyik állami biztosítási rendszerhez tartozzanak, választhatnának a kormány által támogatott rendszer vagy különböző magánbiztosítók között.

Akiket nem biztosít a munkahelyük, azok anyagi bevételeiktől függően segélyre lennének jogosultak, abból beléphetnének a nemzeti társadalombiztosításba, vagy csatlakozhatnának a magánbiztosítókhoz. Obama szenátor a nemzeti társadalombiztosítás anyagi hátterét a magas jövedelmű állampolgárok adójából, illetve az amerikai egészségügyi rendszer megtakarítási lehetőségeiből kivánná fedezni.

John McCain szenátor azt ígéri, hogy a munkahelyi biztosítás kiegészítéséül adókedvezmény formájában egyénileg 2500 dollár, a család számára pedig 5000 dollár járna. A családok maguk dönthetnék el, melyik biztosítóhoz csatlakoznának.

A megkérdezett szakértők kivétel nélkül helyeselték a két szenátor elképzeléseit, de hangsúlyozták, hogy az ördög a részletekben van: egyik tervből sem derül ki pontosan, miképpen szedik elő azt a temérdek pénzt, amely az általános társadalombiztosításhoz szükséges, és hogyan osztják el azt igazságosan.

A közvéleménykutatók adatai szerint az amerikaiak 42 százaléka érezte úgy, hogy egyetért Obama egészségügyi reformra vonatkozó nézeteivel és csak 25 százalék helyeselte McCain erre vonatkozó elképzeléseit.

USA