A vércukoradatok automatikusan szinkronizálódnak az EESZT-vel, így ezekhez minden egészségügyi dolgozó azonnal hozzáférhet.
Valódi adatalapú egészségügyi ellátást és ténylegesen működő online orvosi távszolgáltatást tesz lehetővé az a mérföldkő, hogy idén ősszel a Dcont® eNAPLÓ-t – elsőként a magyar telemedicinás rendszerek közül – sikerült integrálni az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe (EESZT) – mondta el Szabó Barnabás, a 77 Elektronika Kft. fejlesztési osztályának igazgatóhelyettese a 3. Digital Health Summit-on. A fejlesztés minden érinett fél számára jelentős előnyökkel jár, hiszen a beteg nagyobb biztonságban érezheti magát, az orvos valós adatokra támaszkodhat a kezelés beállításakor, az állam pedig hatékonyabb egészségügyi ellátást tud biztosítani a betegek számára - áll a cég szerdai közleményében.
A Dcont® eNAPLÓ telemedicinás rendszert fejlesztő 77 Elektronika Kft. víziója, hogy elérhetővé váljon a napi betegellátásban a teljes körű diabéteszmenedzsmentet támogató online orvosi távfelügyeleti megoldás. Ennek egyik fontos mérföldköve teljesült 2022 őszén azzal, hogy a Dcont® eNAPLÓ rendszerbe feltöltött vércukoradatok automatikusan szinkronizálódnak az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térrel (EESZT), melyekhez így minden egészségügyi dolgozó azonnal hozzáférhet – mondta az egészségügyi konferencián az igazgatóhelyettes.
A dokumentum szerint Magyarországon a vércukor-önellenőrzést elsőként a 77 Elektronika Kft. tette széleskörűen lehetővé a cukorbetegek számára. A 100 százalékban magyar tulajdonban lévő cég 1986-ban dobta piacra első saját fejlesztésű Dcont® készülékét, a vállalat azóta a magyarországi vércukormérőpiac vezető szereplőjévé vált.