A 22 készüléknek nemcsak a típusát, hanem a fényképét, sőt egyeseknek a hátoldali fotóját is közlik.
Az életveszélyes CO mérők feketelistáját készítette el a Víz-, Gáz-, Fűtéstechnika szaklap. A lista minden olyan berendezés fényképét tartalmazza, amely az elmúlt egy évben megbukott a Fogyasztóvédelem vagy a VGF által elvégeztetett teszteken. A szaklap a biztonságos készülékek leírását és képét is közli.
A 22 életveszélyes készüléknek nemcsak a típusát, hanem a fényképét, sőt egyeseknek a hátoldalának képét is mutatja a lista. Erre azért van szükség, mert a gagyi berendezések sokszor más-más márkanév alatt tűnnek fel, de a mérésre alkalmatlan beltartalom változatlan. Az új márkanévre a korábbi betiltás nem vonatkozik, így azokat online boltokban, barkács-áruházakban és egyéb kereskedésekben árulhatják.
A lista az öt megfelelő készülék képét is bemutatja.
Az épületgépészek azt kérik a vásárlóktól, hogy csak a megfelelőnek talált készülékeket vásárolják meg, ezek ugyanis valóban megmenthetik az életüket, míg a feketelistán szereplők nem.
Felszólítják a kereskedéseket, hogy az életveszélyes berendezések forgalmazását azonnal állítsák le!
Kinek van szüksége CO-mérőre?
Mindenkinek, akinek fűtőberendezése, vízmelegítője olyan szerkezetű, ami a lakás levegőjét használja, azaz nyílt égésterű berendezés. Különösen veszélyes az a helyzet, amikor egy lakásban, intézményben az ablakokat jól szigetelőre cserélték, de a cirkó vagy a vízmelegítő még régi, nyílt égésterű készülék.
Az épületgépészek nyílt levélben fordultak a Belügyminiszterhez, amelyben átlátható szabályozást követelnek a CO-mérők terén.
Az életveszélyes és a megfelelő berendezések listája itt található.