• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Felújított és új mentőállomásokat adtak át

Hírek Forrás: Weborvos

A sürgősségi betegellátás fejlesztésével jelentősen javulnak a mentés feltételei.

A 2012 végén kezdődött és a magyar sürgősségi betegellátásban stratégiai szerepet játszó projekt befejezéséhez érkezett. Október végére megtörtént a műszaki átadás-átvétel az összes dinamizált, és – Mezőberény kivételével, ahol a munka kivitelezőváltás miatt november végére fejeződött be – az újonnan épült mentőállomások esetében is.

A mentőállomások dinamizálása keretében elvégzett beavatkozásoknak köszönhetően jelentős mértékben javulnak a mentés szakmai feltételei, csökken a riasztástól számított kiérkezési idő. Ezt szolgálják az új, motorizált garázskapuk, a kimenő és beérkező járművek mozgásának elkülönítése, a korszerű fertőtlenítő berendezések beépítése. Az állomások költséghatékony működését segíti az energiaellátó rendszerek korszerűsítése és az épületek utólagos hőszigetelése. A dinamizált állomások új mentőgépkocsit, valamint modern orvostechnikai eszközöket is kapnak.

Az új építésű mentőállomások az ellátás javítását szolgálva olyan területeken épültek, ahol eddig hiányoztak a riasztást követő 15 percen belüli kiérkezés feltételei. Az új állomások műszaki és orvostechnikai felszereltsége teljes mértékben megfelel az európai normáknak. Minden állomáson két új mentőgépkocsi áll szolgálatba személyzettel együtt.

A TIOP-2.2.1-11/1-2012-0001 „Sürgősségi ellátás fejlesztése-mentés" projektben a dunavecsei mentőállomás felújítása bruttó 40 791 364 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a dunavecsei mellett a tiszakécskei, kecskeméti, kiskunfélegyházi, kiskőrösi, kalocsai, bajai és bácsalmási mentőállomás került korszerűsítésre. A hálózatbővítés keretében Jánoshalmán építettek új mentőállomást. A megújult mentőállomás átadásán köszöntőt mondott Font Sándor országgyűlési képviselő, Vörös Sándor polgármester, Papp Gábor OMSZ projektmenedzser és Zentay Attila a régió orvosigazgatója.

debreceni mentőállomás felújítása bruttó 55 073 174 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a debreceni mellett a püspökladányi mentőállomás került még korszerűsítésre. A mentőállomás átadásán köszöntőt mondott dr. Gyöngyösi Péter projektigazgató és Újvárosy András vezető mentőtiszt.

A kalocsai mentőállomás felújítása bruttó 72 625 374 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a kalocsai mellett a tiszakécskei, kecskeméti, kiskunfélegyházi, kiskőrösi, dunavecsei, bajai és bácsalmási mentőállomás került korszerűsítésre. A hálózatbővítés keretében Jánoshalmán építettek új mentőállomást. A mentőállomás átadásán köszöntőt mondott Font Sándor országgyűlési képviselő, dr. Bálint József polgármester, Papp Gábor OMSZ projektmenedzser és dr. Zentay Attila a régió orvosigazgatója.

kiskőrösi mentőállomás felújítása bruttó 22 504 983 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A megyében a kiskőrösi mellett a tiszakécskei, kecskeméti, kiskunfélegyházi, kalocsai, dunavecsei, bajai és bácsalmási mentőállomás került korszerűsítésre. A hálózatbővítés keretében Jánoshalmán építettek új mentőállomást. A megújult mentőállomás átadásán köszöntőt mondott Pohankovics András alpolgármester, Papp Gábor OMSZ projektmenedzser és dr. Zentay Attila a régió orvosigazgatója.

A kölcsei új mentőállomás megépítése 21 településen 12 570 lakost érint, és tehermentesíti a területet eddig ellátó mátészalkai, vásárosnaményi és fehérgyarmati mentőállomásokat. A projekt keretében Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a kölcsei és tiszaadonyi új állomások megépítése mellett megtörtént a baktalórántházai állomás dinamizálása is. A kölcsei mentőállomás építése bruttó 105 066 794 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A projekt forrásainak köszönhetően a mentőállomásra két új, teljesen felszerelt B típusú mentőgépkocsi is kerül, emellett a megyében egy mentőorvosi kocsit (MOK) is szolgálatba állítanak.

A közel 300 m2 alapterületű állomáson a komfortos munkavégzés és a higiéniai követelményeknek való megfelelés érdekében nappali tartózkodó helyiséget, éjszakai pihenőket, fekete-fehér öltözőt, raktárakat, korszerű gépkocsimosó- és fertőtlenítő helyiségeket alakítottunk ki. Az energiahatékonyság biztosítása céljából a kondenzációs gázkazános rendszer megújuló energiaforrással való rásegítésére napkollektoros rendszert építettünk be, hőszigetelést kapott a padozat, illetve a homlokzatok és a födémek, valamint modern, hőszigetelő nyílászárók kerültek az épületbe.

Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő mentőállomás átadása ünnepélyes rendezvény keretében történt. Az eseményen köszöntőt mondott Dr. Tilki Attila országgyűlési képviselő, Balku Pál polgármester, Dr. Czirner József operatív igazgató, az OMSZ főigazgatója és Dr. Pápai György régióigazgató.

A tiszaadonyi mentőállomás építése bruttó 112 885 781 Ft értékű beruházás keretében valósult meg. A tiszaadonyi fejlesztés 10 településen 6 160 lakost érint, és tehermentesíti a területet eddig ellátó kisvárdai és vásárosnaményi mentőállomásokat. A projekt forrásainak köszönhetően a mentőállomásra két új, teljesen felszerelt B típusú mentőgépkocsi is kerül, emellett a megyében egy mentőorvosi kocsit (MOK) is szolgálatba állítanak. A mentőállomás-építés szakmai tartalma a kölcsei mentőállomáséval megegyezik.

Az európai uniós normáknak és a kor színvonalának megfelelő mentőállomás átadása ünnepélyes rendezvény keretében történt. Az eseményen köszöntőt mondott Dr. Tilki Attila országgyűlési képviselő, Lakatos József polgármester, Dr. Czirner József operatív igazgató és Dr. Pápai György régióigazgató.