• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fotósorozat a mellrák kezeléséről

Hírek Forrás: MTI

Talán sikerül elérni a célt, hogy 2020-ra 10 százalékkal csökkenjen a daganatos betegségekben elhunytak száma.

A visszanyert idő címmel készült az a fotósorozat, amely a hagyományos és a modern emlőrák-terápiák közti különbségeket vetíti fel, és amelyet szerdán mutattak be Budapesten az Egészségügyért felelős Államtitkárság épületében. A képek vándorkiállítás keretében az ország legnagyobb onkológiai központjaiban is bemutatkoznak.

Az Egészség Hídja Összefogás Egyesület kezdeményezésére készült rendhagyó sorozat az innovatív és a hagyományos terápiában résztvevők eltérő élethelyzeteit, érzelmi viszonyulásait mutatja be. A képekhez Tallós Rita színész és Balassa Gabriella, a Mellrákfórum alapító tagja állt modellt.

A sorozat szerdai budapesti bemutatóján Dank Magdolna onkológus hangsúlyozta: az innovatív terápiáknak köszönhetően jelentősen javult a mellrákos megbetegedések túlélési aránya. Az új, célzott terápiák kevesebb és jobban kezelhető mellékhatásokkal járnak, mint a hagyományos, kemoterápiás készítmények, a kórházban töltött idő is jelentősen lecsökkent és a betegek életminősége is nagy mértékű javulást mutat.

Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a betegségekkel kapcsolatos ismeretek tanítását már gyerekkorban, az iskolai tananyagba építve kellene elkezdeni, hiszen a betegség korai felismerése, például önvizsgálat útján, akár életet is menthet. "Ma Magyarországon olyan daganatos betegségekben hal meg a legtöbb ember, amelyek nagyon jól szűrhetők, vannak olyan betegségek, amelyek megfelelő időben, megfelelő diagnosztikával jól gyógyíthatók, és teljes életet élhet a beteg a terápia után."

Megemlítette, hogy a kormány a gyógyszergyártókkal is szeretne stratégiai partnerséget kötni, amely további, új terápiás lehetőségeket biztosíthatna a magyar betegeknek számára. "Ha a rákmegbetegedések témája megfelelő nyilvánosságot kap, talán sikerül elérni azt a célt, hogy 2020-ra 10 százalékkal csökkenjen Magyarországon a daganatos betegségekben elhunytak száma" - tette hozzá.

Az államtitkár a szűrések mellett a diagnózis mielőbbi felállításának és a célzott kezelés elkezdésének fontosságát is hangsúlyozta.

Az Egészség Hídja Összefogás Egyesület a Rákellenes Charta tagszervezeteinek és a Roche Magyarország Kft. támogatásával készült fotósorozatot Kissik Imre radiológus rezidens orvos, fotóművész készítette, aki - mint azt elmondta - fotóin keresztül a daganatellenes terápiák emberi oldalát kívánta bemutatni.