• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Gyógyultan távozott a második dallasi ápolónő is

Hírek Forrás: MTI

Legalább ötezerrel több egészségügyi dolgozóra lenne szükség a járvány megfékezéséhez.

Gyógyultan távozott kedden a kórházból a második amerikai ápolónő, aki Dallasban egy ebolába belehalt libériai beteg gondozása közben kapta el a vírust. A 29 éves Amber Vinson nővérnél mintegy két hete állapították meg az ebolát és az atlantai Emory Egyetem Kórházában kezelték. Az ápolónő köszönetet mondott orvosainak, valamint az ebolából korábban felépült két misszionárius egészségügyi segélymunkásnak, Kent Brantly doktornak és Nancy Writebolnak, amiért vérplazmát adtak neki és pácienseinek. Ohio államban továbbra is mintegy 150 olyan embert tartanak megfigyelés alatt, akik érintkezésbe kerülhettek Vinsonnal.

Nina Phamot, az első nővért, aki Dallasban megkapta az ebolát, pénteken nyilvánították vírusmentesnek és bocsátották el a Nemzeti Egészségügyi Intézetek (NIH) bethesdai egészségügyi központjából. Az ápolónőt még aznap a Fehér Házban fogadta Barack Obama elnök.
Vinson keddi elbocsátása után az Egyesült Államokban a Guineából hazatért New York-i Craig Spencer doktor személyében már csak egyetlen ismertté vált ebolás beteget kezelnek. Spencer állapota orvosai szerint súlyos, de stabil.

Jim Jong Kim, a Világbank elnöke kedden bejelentette, hogy a jelenleginél legalább 5 ezerrel több egészségügyi dolgozóra lenne szükség ahhoz, hogy Libéria, Sierra Leone és Guinea területén meg lehessen fékezni a járványt. Kim Etiópiában beszélt erről, ahová Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár társaságában látogatott el.

Barack Obama keddi nyilatkozatában méltatta az ebolás betegek kezelésében rész vállaló amerikai egészségügyi alkalmazottakat, különösen azokat, akik ezt önkéntesként Nyugat-Afrikában teszik. Hangsúlyozta, a járvány ellen a forrásánál kell határozottan fellépni ahhoz, hogy ne fenyegethesse Amerikát. Kitért arra a vitára, amely a szövetségi hatóságok és egyes államok - így New York és New Jersey - vezetése között bontakozott ki arról, hogy milyen fokú elővigyázatosság szükséges a járvány sújtotta területekről hazaérkező és ebolás betegekkel érintkezett egészségügyi személyzet esetében. Miközben több államban kötelezően előírták számukra a 21 napos karantént, a szövetségi járványügyi hatóság (CDC) "csak" a visszaérkező orvosok és ápolónők megfigyelését és önkéntes elkülönítését javasolta. Az elnök hangsúlyozta, hogy az amúgy is nagy személyes áldozatot vállaló egészségügyi alkalmazottak esetében személyre szabott elbánásra van szükség.

"Nem akarunk olyat tenni, ami nem a tudományon és nem a legjobb gyakorlaton alapul" - mondta.

Az elnök szerint az amerikai hadseregnél bevezetett kötelező karantén esetében más a helyzet, a katonák ugyanis nem önként utaztak a térségbe, nem pácienseket kezelnek és rájuk nem ugyanazok az előírások vonatkoznak, mint az egészségügyi önkéntesekre.