A megkérdezett egészségügyi dolgozók 63 százaléka több mint tíz évre költözne el az országból.
Az egészségügyben, szolgáltatási szektorban, valamint az informatikában dolgozók többsége bármikor külföldre költözne, ha felajánlanának neki egy állást - derül ki a The Network, a Boston Consulting Group és a Profession.hu kutatásából.
Magyarországon a nem reprezentatív felmérés keretében 5000 embert kérdeztek meg. Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott eredmények szerint a megkérdezett egészségügyi dolgozóknak csak 40 százaléka rendelkezik tíz évnél kevesebb szakmai tapasztalattal, mégis 80 százalékuk dolgozna szívesen külföldön, 63 százalékuk ráadásul több mint tíz évre költözne el az országból. A legnépszerűbb célország Németország (45 százalék), Ausztria és Svájc (36-36 százalék), valamint az Egyesült Királyság (27 százalék). A legnépszerűbb város München, ide az egészségügyben dolgozó válaszadók 36 százaléka költözne örömmel.
Az informatikusok közül kevesebben, 63 százaléknyian mennének külföldre egy állást kedvéért. Körükben a legnépszerűbb célállomásnak Svájc (62 százalék), a legnépszerűbb városnak Zürich (38 százalék) számít. A válaszadók fele szívesen költözne Németországba vagy Ausztriába, de 42 százalék Kanadában is el tudná képzelni a jövőjét.
Az IT-szektorban München a harmadik legnépszerűbb városnak számít, 23 százalék élne szívesen a bajor fővárosban. A szektor munkavállalóinak majdnem 70 százaléka költözne akár tíz évnél is hosszabb időre el az országból, 18 százalék legfeljebb tíz, de legalább öt évet tervezne külföldön eltölteni. A magas külföldre költözési hajlandóság talán azért is meglepő, mert az informatikus végzettségű válaszadók közül 77 százalékuk jelenleg alkalmazásban áll - írja a Profession.hu.
A szolgáltatási szektorból a megkérdezettek 75 százaléka költözne külföldre, ezen belül ugyanilyen arányban Németországba. A szektorban dolgozók körében az Egyesült Államok is nagyon népszerű (55 százalék), amit Kanada, illetve Ausztria követ (45-45 százalék). Körükben a legnépszerűbb város London (35 százalék), de Amszterdamba és Berlinbe is sokan költöznének (15-15 százalék). A szektorból válaszadók 71 százaléka élne külföldön huzamosabb ideig, azaz öt évnél tovább.