Nemcsak a kiemelkedő szakmai teljesítményt, hanem a betegellátásban tanúsított elhivatottságot és emberközpontú szemléletet is jutalmazták.
A Richter Gedeon Nyrt. harmadik alkalommal adta át a Richter Érdemérem Díjat azoknak a szakorvosoknak, akik kivételes szakmai tudásukkal, innovatív szemléletükkel és példaértékű emberségükkel formálják a hazai egészségügy jövőjét. A Richter célja, hogy méltó módon ismerje el azokat a szakorvosokat, akik munkájukkal nap mint nap hozzájárulnak a betegellátás színvonalának emeléséhez, a tudományos eredmények gyakorlati hasznosításához és az orvoslás emberközpontú szemléletének erősítéséhez - adta hírül közleményben a díj alapítója.
Az elismeréssel a Richter nemcsak a kiemelkedő szakmai teljesítményt, hanem a betegellátásban tanúsított elhivatottságot és emberközpontú szemléletet is jutalmazza. A Richter Érdemérmet elnyert pályázatok az Érdemérem elismerés mellett bruttó 2 millió, a különdíjas pályázatok pedig bruttó 500 ezer forint díjazásban részesülnek.
„Az egészségügy területén dolgozó szakemberek áldozatos munkája nélkülözhetetlen társadalmunk és a gyógyszeripar számára. Hisszük, hogy a Richter Érdemérem Díj fontos szerepet játszik az orvosi hivatás megbecsülésében, hiszen évről évre olyan szakembereket ismer el, akik kiemelkedő tudásukkal, emberségességükkel és innovatív szemléletükkel járulnak hozzá a magyar egészségügyi ellátás fejlődéséhez” – jegyezte meg Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályvezetője.
A beérkezett pályaműveket idén is három kategóriában értékelte a zsűri.
Döntésük alapján:
Az év leghatékonyabb betegkommunikációját folytató szakorvosa Dr. Beöthe Tamás PhD urológus, onkológus, a Budapesti Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézet Urológiai Osztályának vezető főorvosa lett.
Az év legjobb prevenciós gyakorlatát folytató szakorvosa címet Dr. Szüts Krisztina aneszteziológus- és intenzív terapeuta, a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet kardiológus főorvosa kapta.
Az év legkiemelkedőbb tudományos vagy innovációs munkáját végző szakorvosa kategóriában az elismerést Prof. Dr. Molnár Tihamér egyetemi tanár, intézetigazgató-helyettes, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet, Neurointenzív Tanszék tanszékvezetője vehette át.
Ahogyan az előző két pályázati ciklusban, idén is több olyan példaértékű pályamű érkezett be, amelyeket a zsűri különdíjjal jutalmazott.
Az év leghatékonyabb betegkommunikációját folytató szakorvosa különdíjat
Dr. Pilling János PhD, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének egyetemi docense, oktatási igazgatóhelyettese kapta.
Az év legjobb prevenciós gyakorlatát folytató szakorvosa különdíját
Dr. Beranek László Attila PhD MBA MSC belgyógyász, endokrinológus, diabetológus, a Tiszafüredi Sanitas Corporis Kft. Járóbeteg Szakrendelő és Gyógyfürdő rehabilitációs szakorvosának ítélte a zsűri.
Az év legkiemelkedőbb tudományos vagy innovációs munkáját végző szakorvosa kategóriában ismerték el különdíjjal:
Dr. Szalárdy Levente PhD-t, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvosi Kar Neurológiai Klinika habilitált egyetemi adjunktusát,
Dr. Szabó Gábor PhD egyetemi adjunktust, Semmelweis Egyetem Baross utcai Női Klinika,
Prof. Dr. Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Általános Orvosi Kar, Reumatológiai Tanszékének tanszékvezető egyetemi tanárát, az MTA doktorát,
Prof. Dr. Bálint Péter Vincét, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanárát, Reumatológiai és Immunológiai Klinika osztályvezető főorvosát,
Prof. Dr. Kálmán János MD, PhD, DSc a Szegedi Tudományegyetem Pszichiátriai Klinika tanszékvezető egyetemi tanárát.
„A díjazott szakorvosok személyes történetei és szakmai eredményeik azt mutatják, hogy az elhivatottság és a folyamatos fejlődés elengedhetetlen a betegellátás színvonalának növeléséhez. Az idei kitüntetettek különböző szakterületekről érkeztek, de mindannyiukban közös a páciensek iránti elkötelezettség és a szakmájuk iránti szenvedély. Úgy gondoljuk, hogy a Richter Érdeméremhez hasonló szakmai elismerések különösen fontosak, hiszen ráirányítják a figyelmet azokra a szakemberekre, akik a gyógyítás mellett a tudományos kutatásban és az orvosi ismeretek továbbadásában is kiemelkedő szerepet vállalnak” – nyilatkozta Dr. Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
A Richter Érdemérem Díj zsűritagjai Dr. Kozma Róbert, a Richter Gedeon Nyrt. belföldi értékesítési és marketing igazgatója, Dr. Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke, Prof. Dr. Bódis József a Pécsi Tudományegyetem kutatóprofesszora, Dr. Keresztes Katalin PhD belgyógyász, kardiológus, diabetológus főorvos, valamint Dr. Radics Judit pszichiáter-pszichoterapeuta alvásszakértő főorvos.
A Richter Érdemérem szakorvosi díjának alapítása óta a vállalat összesen 24 szakorvos munkáját ismerte el, több mint 25 500 000 forint összértékben. A Richter Érdemérem őszi pályázati szakaszában a háziorvosoktól és gyógyszerészektől várja a jó gyakorlatokat bemutató pályázati anyagokat.
(A képen a díjazottak és a zsűritagok. Fotó: Sorok Péter)