• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Igazolatlan gyógyító hatás - bírságolt a GVH

Hírek Forrás: MTI

A vásárlók megtévesztése miatt bírságolta meg a GVH az Immunotic Kft.-t.

Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 1,2 millió forintra bírságolta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az Immunotic Kft.-t - közölte a GVH pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint az Immunotic Kft. által előállított és forgalmazott Immunotic készülékcsaládot a cég 2013 augusztusa és 2014 decembere között a honlapján, közösségi oldalakon, a saját blogján olyan gyógyító hatásokkal népszerűsítette, amelyeket nem tudott a tudomány elvárásainak megfelelő bizonyítékokkal alátámasztani. A fogyasztók azt gondolhatták, hogy számos betegség kezelhető a készülékek használatával.

A GVH szerint az Immunotic Kft. megalapozatlan egészségre vonatkozó állításokat tett honlapján és a Facebook oldalán a vizsgált időszakban ImmunoSlim készülékével összefüggésben, mondván, a normál testsúly, vagyis a fogyás vagy a hízás különösebb megerőltetés nélkül, pusztán a gép rendszeres használatával elérhető. Az eszköz hatékonyságára vonatkozó állításait azonban nem igazolta bizonyítékokkal - tették hozzá.

Kiemelték: a versenyhivatal a jogsértéssel érintett árukból realizált, időarányos árbevétel 5 százalékát tekintette a bírság alapösszegének.

A GVH súlyosító körülményként értékelte, hogy a jogsértéssel érintett termék bizalmi jellegű, a megcélzott fogyasztói kör jelentős része az egészségügyi problémáik miatt fokozottan kiszolgáltatott valamint, hogy a jogsértő kommunikáció 16 hónapig volt elérhető - olvasható a közleményben.

A versenyhivatal enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a honlapi tájékoztatások egy része a fogyasztók szűk köréhez jutott el, a blog látogatottsága alacsony volt és az egyes kommunikációs eszközökön figyelmeztető tájékoztatások szerepeltek arról, hogy a készülékek nem gyógyítanak.

A GVH felhívta a figyelmet, hogy a vállalkozásoktól olyan bizonyítékokat vár el az egyes állítások igazolására, amelyek egyrészt alátámasztják gyógyító vagy egészségre vonatkozó állításaikat, másrészt megfelelnek a tudomány elvárásainak, és e bizonyítékokkal rendelkezniük kell már a reklámjaik közzététele előtt.