• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Ingyenes bőrgyógyászati rendelés mobilon

Hírek Frissítve 2020.04.03 Forrás: Weborvos
Ingyenes bőrgyógyászati rendelés mobilon

Az alkalmazás használatával a jelenlegi járványban gyorsan és biztonságosan lehet diagnosztizálni az esetleges bőrbetegségeket.

Megkezdte a páciensek ingyenes teledermatológiai ellátását a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája, a páciensek a „MedInnoScan” nevű applikáción keresztül, személyes konzultációt nélkül kérhetnek segítséget a szakorvosoktól - tudatták sajtóközleményben.

„A MedInnoScan alkalmazás használatával a jelenlegi járványban gyorsan és biztonságosan lehet diagnosztizálni az esetleges bőrbetegségeket, hiszen nem kell személyesen találkoznia a páciensnek és az orvosnak, illetve a páciensnek egy váróteremben többedmagával üldögélnie", mondta prof. dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora. Hozzátette, hogy „az egészségügyben a digitális alkalmazásokra egyre nagyobb az igény, ezért az egyetem nagy súlyt helyez az ilyenfajta innovációkra a járványtól függetlenül is.”

Az alkalmazás segítségével a páciensek bőrtünetükről készíthetnek egy képet, melyet szöveges megjegyzéssel kiegészítve, TAJ-számuk megadását követően továbbíthatnak a klinika szakorvosai felé.  A diagnózist – szakorvosok terheltségétől függően – néhány órán, de legkésőbb három napon belül emailben megkapják. A MedInnoScan applikációnak köszönhetően csak a feltétlen személyes jelenlétet igénylő esetekben kell megjelenniük a betegeknek a bőrgyógyászati rendelésen – ezzel is minimalizálható a Covid-19 vírusfertőzés és ‑terjesztés kockázatát.

Az applikáció kutatásra szóló, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet által kiadott engedéllyel rendelkezett, és ennek megfelelően a megfelelő adatvédelmi intézkedések, mint például titkosítás, már eleve bele voltak építve. Így a teledermatológiai applikáció a betegek számára nem csak gyors és kényelmes, hanem a hatályos adatvédelmi követelményeknek is maradéktalanul megfelel.

Prof. dr. Sárdy Miklós, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika igazgatója a MedInnoScan ellátásba integrálásával kapcsolatban elmondta, büszke arra, hogy ezzel a fejlesztéssel hozzájárulnak a nemzeti és globális harchoz a járvány megfékezése érdekében. Mint mondta, a Semmelweis Bőrgyógyászati Strukturált Távleletező Rendszeren keresztül – a MedInnoScan segítségével – az elmúlt pár napban már 222 páciens vette igénybe ezt a szolgáltatásukat.

A MedInnoScan Kft. egy magyar, orvosi diagnosztikai mesterséges intelligencia fejlesztéssel foglalkozó startup cég. Vezetője, a Harvard Egyetemen végzett Szoldán Péter, aki 2012 óta foglalkozik mesterséges intelligenciák fejlesztésével. A Semmelweis Egyetemmel együttműködésben folytatott projektek között szerepel CT felvételekről tüdőrák diagnózis, MR felvételeken térd porc geometria meghatározás, és krónikus sebek klasszifikációja fényképek alapján készített 3D modellek alapján. Ez utóbbi, az Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által finanszírozott projekthez használták azt a fényképkészítő és -feltöltő alkalmazást, melynek gyors átalakítása tette lehetővé, hogy két héttel az ötlet megszületése után a teledermatológiai rendszer felálljon.

A teledermatológiai rendelés elindításának ötlete dr. Bánvölgyi Andrástól, a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikájának szakorvosától származik. Az elismert bőrgyógyász már egy éve részt vesz az említett krónikus sebekkel kapcsolatos kutatásban, nagy gyakorlatot szerzett az applikáció használatával kapcsolatban.

A projekt gyors indulásához és sikeres működéséhez jelentős segítséget nyújtott az NVIDIA és az Amazon Web Services, akik virtuális szervereket bocsájtottak ingyenesen a projekt csapat rendelkezésre.  Az „AWS Activate" és az „NVIDIA Inception" programok együttesen járultak hozzá ahhoz, hogy ezt a rendszert ilyen gyorsan üzembe lehetett helyezni - írták.