A fizikai egészségét jónak értékelő nyugdíjasok közül többen élnek városban, mint községben, falun. A különbség azonban nem számottevő.
Minden nyolcadik magyar nyugdíjasnak napi gondot okoz a rossz fizikai egészségi állapota, csak kevesen mondhatják el magukról, hogy tökéletes az egészségük - derült ki a Pénzcentrum friss kutatásából. Az egészségüket leginkább a Hajdú-Bihar megyei nyugdíjasok értékelik jónak, és az utóbbi időszak kárvallottjai közül Bács-Kiskun megyében élnek a legtöbben - írta sorozata új részében a lap.
A felmérés kitért arra is, hogy melyik megyékben érezték a legtöbben úgy, hogy a járvány óta romlott az egészségük. Ez ugyanis befolyásolhatta, hogy milyennek is érzik jelenleg a mentális és fizikai állapotukat. A válaszadóknak 51,1 százalékának saját bevallásuk szerint nem változott az egészsége, viszont riasztó, hogy mindössze 1,6 százalékuk tapasztalt javulást, 46,4 százaléknak pedig egyenesen romlott az egészsége.
Arányaiban a Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben élők érzik úgy, hogy romlott az egészségük a járvány megjelenése óta. Az pedig az első térképen is látható, hogy ezekben a megyékben a fizikai, mentális egészségüket kevesen értékelték jónak.
Arra is rákérdeztek a kutatásban, mit gondolnak a nyugdíjas válaszadók, 2022-ben hogyan fog változni az egészségi állapotuk. Úgy tűnik, kevesen bizakodók: mindössze 8,5 százalékuk vár javulást az idei évtől. Azt, hogy az egészségi állapotuk romlani fog háromszor ennyien válaszolták (26,2%). A nyugdíjasok nagy többsége (46%) szerint viszont nem lesz változás.
A leginkább negatívan a Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok megyeiek állnak a jövőhöz, az itteni nyugdíjasok harmada szerint romlani fog az egészsége 2022-ben. Legkevésbé a Vas, Komárom-Esztergom és Hajdú-Bihar megyeiek vélik úgy, hogy egészségromlásra kell számítani idén. Mindent összevetve a Hajdú-Bihar megyei nyugdíjasok nyilatkoztak egészségükkel kapcsolatban a legpozitívabban. A felmérés további részletei a teljes cikkben