• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Járvány: Japán és az USA is beszállna

Hírek Forrás: MTI

Nemzetközi együttműködést sürget a járvány ellen az EU egészségügyi biztosa.

A külföldi szakértőkkel való szorosabb együttműködésre szólította fel a német hatóságokat a hasmenésjárvány elleni harcban az Európai Unió egészségügyi biztosa. A Die Welt című lap szerdai számában megjelent nyilatkozatában John Dalli hangsúlyozta, hogy Németországnak ezen a téren támaszkodnia kell egész Európa, illetve az Európán kívüli országok szakmai ismereteire.

Az újság információi szerint az Európai Unió azt várja a német hatóságoktól, hogy a különlegesen veszélyes bélbaktérium okozta járvány elleni harcban az amerikai és a japán tapasztalatokat is hasznosítsa.

Szerda reggeli adatok szerint a fertőzés eddig 23 halálos áldozatot követelt Németországban, és mintegy háromezret tesz ki a megbetegedettek, valamint a fertőzésgyanús személyek száma. Közülük továbbra is több mint hatszázan vannak életveszélyben. Esetükben már fellépett az úgynevezett a hemolitikus urémiás szindróma (HUS), ami súlyos vérszegénységet, valamint veseelégtelenséget jelent. A fertőzés több esetben a központi idegrendszert is megtámadta, az orvosok ilyen jellegű tünetek ellen is küzdenek.

A járvány okozta hatalmas megterhelés már-már megoldhatatlan feladatok elé állítja a kórházakat. A német egyetemi klinikák szövetsége szerdán rendkívüli pénzügyi támogatás biztosítására szólította fel a kormányt.

A hatóságok változatlanul sötétben tapogatódznak azzal kapcsolatosan, hogy miként terjed a járvány. A spanyol uborka után immár az ugyancsak gyanúsnak tartott növényi csíráról derült ki csaknem teljes bizonyossággal, hogy nem fertőzött a kórokozó EHEC-baktériummal, így nem a járvány terjedésének forrása. Az illetékesek azonban változatlanul arra szólítják fel a lakosságot, hogy az észak-németországi uborka, a paradicsom és a saláta mellett mellőzze a növényi csírák fogyasztását is.

Berlinben szerdán újabb válságtanácskozást tartanak a szövetségi kormány és a tartományok illetékes miniszterei, továbbá a járványos betegségekkel foglalkozó szövetségi intézetek vezetői. A tanácskozásra meghívták az unió egészségügyi biztosát is.