Tíz év alatt a hallgatók összlétszáma 42 százalékkal növekedett, jelenleg 37 ország hallgatói tanulnak a karon.
10 éves jubileumát ünnepli a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának (FOK) Oktatási Centruma (OC). A „FOCI" néven ismert épületet 2007 áprilisában adtak át, és korszerű oktatási eszközökkel szerelték fel, európai színvonalúra emelve a képzés körülményeit. A centrumban csaknem 100, a hallgatók által használható fogorvosi szék és számos labor működik.
A jubileumi ünnepségen dr. Sótonyi Péter rector emeritus az egyetem egykori vezetőjeként felidézte azt a karokat átívelő összefogást, aminek révén 10 évvel ezelőtt létrejöhetett a Szentkirályi utcai modern centrum. Dr. Gerle János, az OC igazgatója elmondta, hogy 2007-ben indult be az oktatás és a betegellátás az új épületben, ahova modern kezelőegységek és felszerelések kerültek. Így jöhetett létre Európa egyik legnagyobb gyógyító és fogorvosképző intézménye, ahol a hallgatók is elláthatják a betegeket, az oktatók nagy része pedig praktizáló orvos, így a betegellátás és oktatás valóban szerves egységet képeznek.
Dr. Gerber Gábor, a Fogorvostudományi Kar dékánja a kar három fő feladata (oktatás, betegellátás, kutatás) közül az oktatással kapcsolatos fontosabb adatokat ismertette az OC 10 éves történetéből. Mint elmondta, a hallgatók összlétszáma 42 százalékkal növekedett ebben az időszakban, amihez jelentős lendületet adott az önálló német évfolyamok indulása. Hozzátette, hogy jelenleg 37 ország hallgatói tanulnak a karon.
Dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes, a Fogpótlástani Klinika igazgatója a betegellátásról szólva elmondta, hogy az Oktatási Centrumban kialakított ún. boxrendszernek köszönhetően jelentősen javult a betegek ellátásának intimitása. Felhívta a figyelmet, hogy 10 évvel ezelőtt nemcsak modernebb lett az eszközpark, hanem filozófiájában is nagyban megváltozott a betegellátás és oktatás: az 1-2. emeleten 99 szék áll rendelkezésre a hallgatók számára, ahová a klinikák dolgozói járnak le oktatni. A fontosabb újítások közt említette még, hogy már több balkezesek számára kialakított fogászati kezelőegység is használható.
Dr. Gera István egyetemi tanár a kutatással kapcsolatos adatokat ismertette. Mint kiemelte, a kar több egyetemi és más hazai intézettel áll szoros tudományos együttműködésben. Az OC megnyitását követően jelentősen megugrott a FOK által kiadott tan- és szakkönyvek száma, a most megjelenés alatt álló kötetekkel együtt az összes itt oktatott tárgynak lesz saját tankönyve.