Az államosított meddőségi klinikákba „mérhetetlen mennyiségű” pénzt pumpáltak, de ebből sokkal több gyereknek kellett volna születnie.
Dr. Kaáli Nagy Géza szülész-nőgyógyász szerint káosz van a meddőségi klinikákon. Az asszisztált reprodukcióval foglalkozó Kaáli Intézetet 30 éven át vezette, 2019-ben államosították, írja az rtl.hu.
Dr. Kaáli Nagy Géza a Reggeliben úgy fogalmazott: felügyelete alatt a Kaáli Intézetekben „egy városnyi”, több mint 30 ezer gyerek fogant. A professzor úgy tapasztalja: az államosítás után káosz uralkodik a klinikán, holott ő azt egy gyöngyszemként adta át az államnak.
Nem végeztek kapacitásbővítést, nem növelték a személyi állományt, nem volt utánpótlás, és a meddőséggel küzdő, kétségbeesett párok nem érik el még telefonon sem az intézetet – sorolta. Kaáli Nagy szerint a finanszírozási feltételeken is kellene változtatni, ugyanis a kezelés 45 éves korig ingyenesen jár.
A nagy gond az, hogy hiába erőltetjük a 43-44-45 éves nőknek a lombikbébi-kezeléseket, ezek eredménytelenek lesznek, ők gyakorlatilag esélytelenek arra, hogy gyermekük szülessen – fogalmazott a professzor a Reggeliben, aki a meddőséget egy szomorú népbetegségnek jellemezte.
Úgy látja, az államosított meddőségi klinikákba „mérhetetlen mennyiségű” pénzt pumpáltak, de ebből sokkal több gyereknek kellett volna születnie. Kaáli Nagy szerint azonban lehetnének megoldások, írja az rtl.hu.