• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Katalin hercegnő a mentális betegekért harcol

Hírek Forrás: MTI

A cambridge-i hercegnő szerkesztőként harcol a mentális betegségek miatti megbélyegzés ellen.

Katalin hercegnő a The Huffington Post hírportál brit változatának vendégszerkesztőjeként emelte fel hangját a mentális egészségi problémák miatti megbélyegzés ellen.
  
A cambridge-i hercegnő a portál Young Minds Matter című új sorozatának szerdai elindítása alkalmából állított fel ideiglenes szerkesztőséget a Kensington-palotában, hogy a nap folyamán egy sor közismert embert bízzon meg a gyermekek és fiatalok lelki jólétével kapcsolatos blogbejegyzések és cikkek írásával, valamint videók készítésével.
  
A felkért személyiségek között van Michelle Obama is: ő egy olyan férfi történetét osztotta meg az olvasókkal, akinél mentális problémák jelentkeztek az után, hogy leszerelt a haditengerészettől. Az amerikai first lady blogbejegyzésében elismerően méltatta a hercegnőt, amiért "szenvedélyes szószólója" a mentális egészség ügyének. Michelle Obama azt is hangsúlyozta, hogy a segítségkérést nem a "gyengeség", hanem az "erő jeleként" kellene értelmezni.
  
Katalin hercegnő nem sokkal azután kezdett foglalkozni a mentális egészségi problémák ügyével, hogy 2011-ben feleségül ment Vilmos herceghez és azóta több fontos jótékonysági szervezet támogatója lett.
  
A Huffington Post honlapján közzétett írásában a hercegnő elmesélte, hogy "nem egy szívszorító történetet hallott kettétört életekről és olyan pusztító következményekről, amelyek minden érintettre hatással voltak, különösen a gyerekekre". "Megdöbbentő volt újra és újra azzal szembesülni, hogy az emberek függőségének és pusztító döntéseinek hátterében majdnem mindig megoldatlan gyermekkori problémák állnak" - idézte Katalint a BBC News.
  
A hercegnő szerint nagyon sok gyermeknek - még az öt évnél fiatalabbaknak is - komplex problémákkal kell szembe néznie, miközben akár még nyelvileg sem képes arra, hogy segítséget kérjen. Mint fogalmazott: "az is egyértelművé vált számomra, hogy a mentális egészségi problémák még ma is tabunak számítanak, és sok felnőtt gyakran túlságosan fél segítséget kérni a gondozása alatt álló gyermek számára".
  
Katalin a mentális problémákkal kapcsolatos stigma felszámolására szólított fel, hangsúlyozva, hogy a gyermekek mentális egészsége "ugyanolyan fontos" mint fizikai jólétük. Elmondta, hogy férjével mindketten arra fogják bátorítani gyermekeiket, a kétéves György herceget és a kilenchónapos Charlotte hercegnőt, hogy beszéljenek az érzéseikről és, ha kell szakértői segítséget is kérnek az esetleges problémák megoldására.