• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kína: botrányok után ellenőrzés

Hírek Forrás: MTI

Az élelmiszerek és gyógyszerek fokozottabb minőségellenőrzését ígéri a kínai vezetés.

Az elmúlt hónapok - több esetben nemzetközi cégeket érintő - botrányai után a legfontosabb termékek, köztük az élelmiszerek és gyógyszerek fokozottabb minőségellenőrzését ígérte csütörtökön a kínai vezetés.

Akciótervében a fogyasztói termékek minőségének és biztonságának javítását segítő kampány indítását szorgalmazza a kínai kormány, különös figyelmet szentelve az élelmiszereknek, a mezőgazdasági, nőknek és gyermekeknek készülő termékeknek, gyógyszereknek és építőanyagoknak. A vezetés emellett a termelő vállalatokat arra kéri: vegyék ki részüket a minőség biztosításában, segítsenek a bizalom helyreállításában.

Az intézkedések az elmúlt hónapok hangos botrányait követik, amelyeknek nyomán az internetes portálokon és mikroblogokon mára már tízezrek elégedetlenkednek. Idén többek között nyugati nagyokat, a Walmart, a McDonald's, a Carrefour üzletláncokat is a minőségi követelmények be nem tartása miatt vizsgálták, a Greenpeace április végén mérgező rovartirtószer-maradványokat talált a Lipton több teájában is egy szúrópróbaszerű ellenőrzés során. Május elején a Coca Cola volt kénytelen Senszi (Shaanxi) tartománybeli gyárának átmeneti bezárására, miután kiderült: onnan származó termékei klórt tartalmazó víz felhasználásával készültek. Ugyancsak az elmúlt hetekben csaknem 80 millió ipari zselatinból készült mérgező gyógyszerkapszulát vontak be országszerte a forgalomból, mert azok krómmal voltak szennyezettek.

A vezetés a központi kampány, a fokozott ellenőrzések mellett a büntetések szigorításával is harcol a gyenge minőségű termékek és a hamisítók ellen. A főváros, Peking például azt tervezi, hogy az élelmiszerhamisításon kapottakat egy életre eltiltja az élelmiszer-iparágtól.

A Global Times című kínai napilap a gyógyszerkapszulákkal kapcsolatos botrány után egy kommentárjában aláhúzta: a termékminőség kardinális kérdés Kínában, hiszen például az élelmiszerekkel összefüggő kételyek pánikot okozhatnak, s a botrányokért a társadalom elsősorban a kormányt, sőt a fennálló politikai rendszert okolhatja. A vezetés a büntetések szigorításával, példa statuálásával segíthet a minőség javításában - véli a lap.