• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Koraszülötteknek terveztek speciális rugdalózót

Hírek Forrás: Weborvos

A szülők anélkül öltöztethetik gyermeküket, hogy bármilyen eszközt le kéne kapcsolni róluk.

A koraszülött csecsemők szülei sok szenvedésen mennek keresztül, ám az egyik legfájdalmasabb élmény, hogy nem gondoskodhatnak gyermekükről. A nővérek a születést követően azonnal vezetékekre és csövekre teszik az újszülöttet, amelyekkel folyadékot és gyógyszereket juttatnak a szervezetébe, továbbá így követik életjelei. Mindezek a gyakorlatlan kezek számára lehetetlenné teszik az öltöztetést, a gondozást és simogatást.

A finn Nina Ignatius mindezt saját bőrén tapasztalta meg 2007-ben, amikor két hónappal korábban jött világra gyermeke. Az akkor átélt gyötrelem nyomán született meg fejében egy üzleti ötlet - számolt be a történetről a GE közleménye.

A sikeres grafikusnő, aki korábban az Egyesült Királyságban, Japánban és Ausztráliában élő ügyfelekkel dolgozott, eladta otthonát és létrehozta a Beibamboo-t, hogy koraszülötteknek tervezzen ruhát. A rugdalózók különlegessége, hogy a szülők anélkül öltöztethetik gyermeküket, hogy bármilyen eszközt le kéne kapcsolni róluk. Az üzlet nagy siker lett. Ignatius ma már 5 munkatárssal dolgozik.

A cég, amely 30 hónapos korig gyárt rugdalózót, nemrégiben költözött át az első igazi irodájába a GE Healthcare Innovation Village-be, Helsinkibe. „Nagyon izgatottak vagyunk, hogy lehetőségünk nyílik tudást és ötleteket cserélni a több száz GE szakemberrel" – mondta Ignatius. „A GE inkubátorokat gyárt, ami azt jelenti, hogy sok specialistájuk van és kapcsolatuk, amelyek relevánsak a mi végfelhasználóink és piacaink számára."

Kiderült, hogy Ignatius cége valós igényt fed le. Egy, a torontói Mount Sinai Kórház által végzett 2011-2012-es tanulmány szerint, azok a koraszülöttek, akiket szüleik ápolni tudtak az újszülött intenzív osztályon, sokkal könnyebben gyarapodtak súlyban, kevesebb fertőzést kaptak el és hamarabb tudták őket hazaengedni a kórházból.


(A képek forrása: Gereports.com)

Ignatius címke és varrás nélküli ruhákat tervezett, így azok nem sértik fel a baba érzékeny bőrét. A ruhák anyaga üreges rostokkal ellátott bambusz viszkózból készül, amelyek magas nedvszívó képességgel rendelkeznek és segítik szabályozni a picik testhőmérsékletét. A Beibamboo szerint ezek a ruhák korlátozzák a fertőzéseket, melyeket az intravénás kanülök öltöztetés miatti gyakori eltávolítása okozna. Mivel a ruhának köszönhetően a szülők aktívan tudnak gondoskodni babájukról, így értékes ápolószemélyzeti idő is felszabadul.

„Nagyszerű érzés látni, hogy termékeik milyen pozitív hatással vannak az emberek életére" - mondta Mikko Kauppinen, a GE Finland pénzügyi menedzsere. „Nina nagy tapasztalattal rendelkezik a tengeren túli munkái miatt, így a lehető legjobb helyen van, hogy cége még előrébb jusson és hamarosan exportálhassa termékeit a világ bármely pontjára."