Megegyeztek a pártok az új parlamenti bizottsági struktúráról.
Megegyeztek a pártok az új parlamenti bizottsági struktúráról: ennek értelmében tizenöt testület alakul majd, amelyből tízet vezethetnek a kormánypártok, ötöt az ellenzék - jelentette be a fideszes Rogán Antal az új Országgyűlés megalakulását előkészítő megbeszélések pénteki fordulója után. A politikus a zárt ajtók mögött tartott négyórás egyeztetést követően újságírók előtt kifejtette: a nemzetbiztonsági bizottság elnöki posztját - amelyre korábban az MSZP és a Jobbik is jelezte igényét - a szocialisták kapták, csakúgy, mint a költségvetési bizottságét.
A Jobbik is két testületet vezethet majd, a kulturális, valamint a vállalkozásfejlesztési bizottságot. Utóbbi eredetileg nem szerepelt a Fidesz által javasolt 14 testület között, végül azonban ezt is felvették az állandó bizottságok közé - tájékoztatott a kormánypárt képviselője, hozzátéve, hogy ez a testület lesz illetékes munkahelyteremtéssel összefüggő kérdésekben is. A fenntartható fejlődés bizottságának LMP-s elnöke lesz.
A többi bizottsági elnöki posztra a kormánypártok delegálnak képviselőt - közölte Rogán Antal. Így fideszes vagy KDNP-s elnöke lesz a törvényalkotási, a mentelmi, az igazságügyi, a külügyi, az európai ügyi, a honvédelmi és rendészeti, valamint a nemzeti összetartozás bizottságának, továbbá a gazdasági, a mezőgazdasági, valamint az egészségügyi, szociális és családpolitikai ügyekkel foglalkozó népjóléti testületnek.
Így alakult ki a 15 állandó bizottság, amely öttel kevesebb, mint az elmúlt ciklusban. az Országgyűlés akár már a május 6-ai alakuló ülésen felállíthatja az új bizottsági struktúrát. Hozzátette, a frakciók május 5-én késő délután ülnek majd össze, hogy a bizottsági struktúrán "átvezessék" a személyi javaslatokat is.