• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Követhető a szabadvízi fürdőhelyek minősítése

Hírek Forrás: MTI

A nem kijelölt strandokon nagyobb a balesetveszély és a víz minőségét sem ellenőrzik. Sőt, ezeken a helyeken büntethetnek is.

Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) honlapján, az oki.antsz.hu oldalon folyamatosan nyomon lehet követni a szabadvízi strandok minősítését - mondta Vargha Márta, az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) vízhigiénés osztályának vezetője az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) pénteken közölte az MTI-vel, hogy a magyarországi 241 kijelölt természetes fürdőhely közül 160 kiváló, 35 jó, 6 pedig tűrhető minősítést kapott, mindössze 4 esett az elmúlt négy év adatai alapján a kifogásolt kategóriába.

Vargha Márta az M1 műsorában elmondta: a szabadvízi strandok vízminőségét minden évben 4 alkalommal vizsgálják - egyszer a strandszezon kezdete előtt, majd havonta. Az értékelésnél négy év adatsorát vizsgálják. Ennek a 16 mintának a statisztikai elemzése alapján következtetnek arra, mekkora a kockázata, hogy egy strandon szennyeződés forduljon elő.

Mivel szabadvizekről van szó, sehol sem zárható ki a szennyeződés - emelte ki az osztályvezető, hozzátéve: a kiváló vagy jó minősítés azt jelenti, ennek kisebb az esélye. A kifogásolt minősítés szerint nagyobb az esélye, hogy szennyezett legyen a víz, de az sem jelenti azt, hogy folyamatosan rossz lenne a víz minősége - fejtette ki Vargha Márta.

Az OKK osztályvezetője mindemellett felhívta a figyelmet arra, hogy a nem kijelölt fürdőhelyeken több szempontból is veszélyes strandolni: egyrészt nagyobb a balesetveszély, másrészt ezeken a helyeken a víz minőségét sem ellenőrzik.


ORFK-szóvivő: akár 50 ezer forintos bírság járhat a tiltott helyen való fürdőzésért

A tiltott helyen való fürdőzés szabálysértésnek minősül, amelyért 5 ezertől 50 ezer forintig terjedő bírságot szabhatnak ki a hatóságok - mondta az M1 aktuális csatorna vasárnap déli híradójában az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője.

Csiszér-Kovács Viktória ugyanakkor megjegyezte: céljuk nem a bírságolás, hanem a megelőzés. Ugyanis - hívta fel a figyelmet - a tiltott helyeken veszélyes a fürdőzés, a bányatavak például hirtelen mélyülnek, veszélyes hulladékok lehetnek az alján, ráadásul csak a víz felszíne meleg, az alja rendkívül hideg lehet, ami a gyenge egészségi állapotban lévőkre lehet rossz hatással. Továbbá az ilyen helyeken nincsenek sem higiéniai, sem elsősegélynyújtó egészségügyi helyiségek sem.

Az ORFK szóvivője kiemelte: a legtöbb bányatóban tilos fürdeni. Pest megyében is csak kilenc helyen megengedett a fürdőzés, de - hozott példát - az Omszki-tóban tilos.