KSH gyorsjelentés: mérséklődő születésszám csökkenés, alacsonyabb halálozás.
Az előzetes adatok szerint 2011 első kilenc hónapjában 65 539 gyermek született, 3,8 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálozások száma 95 657 volt, ami 0,8 százalékos csökkenést jelent a 2010. január–szeptemberi időszakhoz képest. A természetes fogyás 30 118 fő volt, 1799-cel több az egy évvel korábbinál. A 2001. évi népszámlálás alapján továbbvezetett népesség becsült lélekszáma a nemzetközi vándorlás figyelembevételével 9 millió 964 ezer fő volt az időszak végén - tájékoztat gyorsjelentésében a KSH.
Az előzetes adatok szerint 2011 első kilenc hónapjában kevesebb gyermek született, de a halálozások száma is valamivel alacsonyabb volt, mint az előző év azonos időszakában. A születésszám a január–áprilisi jelentős 10,9 százalékos csökkenést követően májusban 3,6 százalékkal maradt el az előző évitől, a június és szeptember közötti négy hónapban viszont, átlagosan mintegy 3,5 százalékkal több gyermek jött világra, mint az előző év azonos időszakában. Összességében azonban az év első kilenc hónapjában 2582-vel (3,8%-kal) kevesebb gyermek született, mint egy évvel korábban.
A halálozások száma öt hónapban magasabb volt az előző évinél, négy hónapban viszont elmaradt attól. Áprilisban és júniusban csak kisebb mértékben csökkent, július és szeptember hónapokban viszont jelentős, átlagosan mintegy 10 százalékos visszaesést mutatott az egy évvel korábbihoz képest. Ennek eredményeként a halálozások száma összességében 0,8 százalékkal mérséklődött, ami a 2010. január–szeptemberhez viszonyítva 783- mal kevesebb halálozásból adódott.
A születések és halálozások száma régiónként különböző mértékben változott. A születések száma mindenütt csökkent, ennek mértéke Észak-Alföldön volt a legkisebb (1,7%), Közép-Dunántúlon pedig a legnagyobb (5,8%). A halálozások száma Közép-Magyarország és Dél-Alföld kivételével minden
régióban mérséklődött. Mindezek következtében 2011 első kilenc hónapjában a természetes fogyás mértéke Észak-Magyarországon és Észak-Alföldön mérséklődött, az ország többi régiójában viszont
növekedett az előző évihez képest. A házasságkötések száma három régióban emelkedett, a legnagyobb mértékben Nyugat-Dunántúlon (3,1%), négy régióban pedig visszaesett, a legjelentősebb csökkenés Észak-Magyarországon volt (5,7%).