Milyen teendőik lesznek a háziorvosoknak ahhoz, hogy a praxisközösségek részeivé váljanak?
A Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ kreditpontos továbbképzést indít a bevezetésre kerülő praxisközösségi rendszerről 2021. március 5- én. Hogyan újul meg a háziorvosi alapellátás makro és mikro szinten? Milyen teendőik lesznek a háziorvosoknak ahhoz, hogy a praxisközösségek részeivé váljanak? Hogyan tudnak felkészülni a NEAK finanszírozásra történő átálláshoz, a közös cég alapításához és a gazdálkodáshoz? Ezekre a kérdésekre is választ ad a három hétvégén zajló képzés.
A praxisközösségek hazai és nemzetközi elméletének és gyakorlatának ismert szakértője, Dr Sinkó Eszter a koordinátora a „Parxisközösség a gyakorlatban” című, Oftex adatbázisban is elérhető képzésnek.
A háziorvosi alapellátást gyökeresen megváltoztató rendszer megismertetését tűzték ki célul a szervezők. Azt is bemutatják a résztvevőknek, hogy milyen változásokat hoz a háziorvosok életében az átalakítás és milyen lépéseket kell megtenniük ahhoz, hogy a jogszabályoknak megfelelően megtalálják a maguk számára legkedvezőbb gazdasági, jogi és finanszírozási megoldásokat. Felkészülési lehetőséget biztosítanak a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő finanszírozásra történő átálláshoz, a közös cég alapításához és a gazdálkodáshoz, finanszírozási ismeretekkel, üzleti terv készítésével és kontrolling alapismeretekkel. Gyakorlati ismereteket nyújtanak a praxisközösségek megalapításához és működtetéséhez a már működő praxisközösségek tapasztalatai alapján.
Az előadók a hazai praxisközösségi programokban meghatározó szerepet vállaló orvosok, közgazdászok és finanszírozási szakértők lesznek a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől, az Országos Kórházi Főigazgatóságról és az Egészségügyi Szakmai Kollégium illetékes tagozatától.
Mindazok jelentkezését várják, akik az alapellátásban képzelik el a jövőjüket és szeretnék mélyrehatóan megismerni a praxisközösségek működését. A szakmai program 20 kreditpontra minősített, az egészségbiztosítás, egészségügyi szervezés és a háziorvostan területén szakmai pontszámként elszámolható. A 27 órában zajló képzés 3 hétvégén másfél napot vesz igénybe, majd vizsgával zárul. A tanfolyam a járványügyi helyzet miatt távoktatásban, online valósul meg, a díja: 48.000 Ft.
A jelentkezési határidő: 2021. február 22.
További információ és jelentkezés