A felújításnak köszönhetően a hallgatók még jobban felkészülhetnek az interdiszciplináris, problémamegoldó gondolkodásra és a csapatmunkára.
Lezárult a Semmelweis Egyetem Pető András Karának energiahatékonysági fejlesztése, a több mint egymilliárd forintos beruházás során a budapesti Kútvölgyi úti épületben ablakokat cseréltek, redőnyöket építettek be, valamint korszerűsítették a fűtési rendszert.
A projekt zárórendezvényén, a megújult épületben Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára felidézte, hogy 1985 áprilisában adták át - az akkor Pető-intézetként ismert intézmény - új épületét, és ahogy akkor, úgy most, a felújítás végeztével is ünnepelhetnek. Nemcsak egy sikeres projekt lezárását ünneplik most, hanem a tradíciót és az innovációt is, amelyet nem csak a Semmelweis Egyetem, hanem annak legfiatalabb kara is magáénak mondhat - emelte ki a helyettes államtitkár.
Hankó Balázs úgy fogalmazott, hogy a felújításnak köszönhetően a hallgatók még jobban felkészülhetnek az interdiszciplináris, problémamegoldó gondolkodásra és a csapatmunkára. A jövőbe érdemes fektetni, és éppen az ilyen fejlesztések jelentik a legjobb befektetést, mivel azt segítik, hogy minden ember a lehető legteljesebb, legönállóbb életet élhesse - mondta.
Hozzátette: a projekt azért is példaértékű, mert a beruházásnak köszönhetően jelentősen csökken az egyetem ökológiai lábnyoma.
Merkely Béla, az egyetem rektora felidézte, hogy milyen elkötelezetten és hittel vitték végbe a kar egyetemi integrációját, mostanra pedig már öt éve büszkék lehetnek arra, ahogy a két intézmény erősíti egymást a kutatás, a gyógyítás és az oktatás terén.
"Petősnek" lenni különleges megtiszteltetés, ugyanis a hungarikumként jegyzett Pető-módszer, valamint a kar által képviselt tudás és empátia "egyedülálló kincs" - fogalmazott a rektor.