• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Magyar igazgató a NATO egészségügyi központnál

Hírek Forrás: Weborvos

Dr. Fazekas László orvos ezredes vezeti tovább a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központot.

Július 14-től ismét magyar igazgató vezeti a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ Dr. Fazekas László orvos ezredes személyében (a képen jobbra), az igazgató helyettes pedig ismét német, Dr. Salvatore Schmidt orvos ezredes lesz. Az igazgató-igazgató helyettes pozíciókat a Bundeswehr és a Magyar Honvédség rotációs alapon látja el a két Vezérkar főnök megegyezése szerint 2013 ősz-tél óta.

A kiválósági központ olyan többnemzeti szervezet, mely magas színvonalú és a nemzetközi színtéren is elismert szakértelmével és tapasztalatával szolgálja a NATO átalakulását, transzformációját. Az Észak-atlanti Tanács 2009. október 12-én akkreditálta és aktiválta a NATO KEKK-et. Mára a NATO kiválósági központok hálózata 25 intézményt takar, amelyből 24 akkreditált és aktivált - derült ki az esemény háttérközleményéből. 

A NATO KEKK jelenleg 9 tagállammal rendelkezik, ezek: Belgium, Csehország, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Németország, Olaszország, Románia és Magyarország, mint keretnemzet. A csatlakozási folyamat pedig várhatóan hamarosan befejeződik az Egyesült Államok számára is.

A NATO KEKK állományának és költségvetésének 60%-át Magyarország (a Honvédelmi Minisztérium) biztosítja. A NATO KEKK szorosan együttműködik a Magyar Honvédség és a Honvédelmi Minisztérium szerveivel, kiemelten az MH Egészségügyi Központtal.

A NATO KEKK Kiképzési-, Tapasztalat-feldogozó-, Szabványosítási-, és a Missziós erők egészségügyi megfigyelő képessége - szakmai osztályokból, az ezeket kiszolgáló Támogató osztályból, valamint az Igazgatóságból áll. A Kiképzési osztály összesen mára 10 különböző katona-egészségügyi tanfolyamot indít, valamint több online kurzus is beindításra került.

NATO KEKK saját szervezésű gyakorlata a Vigorous Warrior (VW) gyakorlat-sorozat, amely során minden második évben egy nagyszabású, többnemzeti gyakorlattervező és -vezető törzs, valamint nagyszámú végrehajtó állomány gyűlik össze. hogy demonstrálja a többnemzeti katona-egészségügyi megoldások életképességét, tesztelje a NATO egészségügyi közössége által fejlesztett doktrínákat és elképzeléseket. A soron következő gyakrolat 2017. szeptemberében kerül megrendezésre Németországban.

A NATO Egészségügyi Szolgálatfőnökeinek Bizottsága (Committee of the Chiefs of Military Medical Services in NATO - COMEDS) 2015. november 18-án a NATO KEKK részére adományozta a Dominique-Jean Larrey-Díjat, ami a bizottság által adható legmagasabb szintű elismerés. A díjat azon személyek vagy szervezetek munkájának elismerésére alapították, akik és amelyek különösen sokat tesznek a NATO egészségügyi transzformációjáért, a többnemzetiség elvének népszerűsítéséért és a nemzetek közötti hatékonyabb együttműködés elősegítéséért. (Fotó: Bruzák Noémi)