• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Már húsz ember fulladt a Dunába idén

Hírek Forrás: MTI

Egy évben átlagosan negyven-ötven ember hal meg a folyóban.

Eddig húszan fulladtak vízbe az idén a Dunán; egy évben átlagosan negyven-ötven ember hal meg a folyóban - mondta Tóth Zoltán, a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.

Az ezredes elmondta: bár egyre kevesebb a vízbefulladások száma a Dunán - tavaly és az azt megelőző évben sem gyermek, sem fiatalkorú nem fulladt vízbe, sőt halálos kimenetelű hajósbaleset sem volt -, az idén az első félévben már több ilyen haláleset történt.

Mint hozzátette, a Dunánál ritkának számít, hogy fürdőzés közben fulladjon vízbe valaki, tavaly csak két ilyen eset volt, az idén pedig eddig szintén kettő; mindkét esetben tiltott helyen való fürdőzés miatt kerültek bajba az érintettek.

Az ezredes szerint a jogszabály világosan fogalmaz, vagyis felsorolja, hogy hol tilos a fürdőzés (például a hajóútvonalon, úszó létesítmények körzetében, hajóutat őrző bóják közelében, a városok belterületén lévő folyószakaszokon, éjszaka és korlátozott látási viszonyok között).

Kiemelte: a legbiztonságosabb a kijelölt részeken fürdőzni, azok határait táblákkal vagy bójákkal jelzik.
A sajtótájékoztatón kiosztott összegzés szerint a magyarországi folyók és jelentősebb vízfolyások együttes hossza 3200 kilométer, az állóvizek száma megközelíti a 2000-et. Évente átlagosan 260-an fulladnak vízbe, többségük május 15-e és szeptember 15-e között. Az esetek legfőbb oka a tiltott helyen való fürdőzés, a szabályok megszegése és az időjárási viszonyok figyelmen kívül hagyása. Az áldozatok többsége 30 év feletti felnőtt, illetve férfi.

Tóth Zoltán kitért arra, hogy a hajósoknak az idén különös tekintettel kell lenniük a Margit híd és az M0-s hídjának felújítására, ezek miatt csak a kijelölt útvonalon közlekedhetnek. Kiemelte továbbá azt a jogszabályi változást, amelynek értelmében minden 16 éven alulinak kötelező mentőmellényt viselnie a csónakban, hajóban.

A vízi rendészetről azt közölte, hogy összesen mintegy 700 kilométernyi Duna-szakaszt felügyelnek 42 járművel és 198 munkatárssal. Mint mondta, nem szoktak nagyobb akciókat szervezni, hanem minden hétvégén fokozott ellenőrzést tartanak. Tavaly egyébként 68, az idén pedig eddig 28 hajóbaleset történt.

A hajókkal elkövetett bűncselekményekkel és ezen belül a drogkereskedelemmel kapcsolatban az ezredes azt mondta, hogy szinte lehetetlen például egy több tonna vasat szállító uszályon megtalálni a kábítószert, ezért inkább a kikötőkre koncentrálnak, ahol a ki- és a berakodás zajlik. Magyarország egyébként ebből a szempontból tranzit- és nem célország - fűzte hozzá Tóth Zoltán.